Plamének ´Vyvyan Pennell'


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
269 Kč / ks
Kategorie: Klematisy
Barva: Růžová, Levandulová
Kvetení: Červen, Srpen, Září, Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner C2 - 2 litry
 

Plamének 'Vyvyan Pennell' - je spíše kompaktní odrůda s dvojími květy. Od konce května do června vykvétá extra plnými květy o průměru 10-13 cm pastelově levandulové barvy s lila růžovým nádechem zespoda okvětních plátků. Znovu vykvétá koncem srpna, tentokrát jednoduchými květy bez růžových odlesků. Dorůstá do výšky 2-3 m.

 

Pěstování: Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu. Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rosliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazování klematisů před nižší keříky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu. Plaménky se sází celoročně. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Sazenice sázíme od sebe 40 - 100 cm. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

Podobné produkty

 • sunset
  Clematis 'Sunset' Klasický, velkokvětý kultivar, se sametově červenými květy, s výraznějším pruhováním uprostřed okvětního plátků. Prašníky mají žlutou barvu.  Samotné květy dosahují do průměrné šíře 10-15cm. Nakvétají od července do září. Kultivar dorůstá do výšky 1,8-2,4m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722015
 • ann
  Clematis Patricia Ann Fretwell ´Pafar´ Odrůda s růžovými květy, ty se objevují od května do června, a to na starém dřevě. U dvojitých květů jsou vnější okvětní plátky větší a mají tmavší růžovou barvu se světlejšími okraji. Na nových výhonech se pak další květy objevují od srpna do září. Tyčinky...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:81408
 • clematis moonlight
  Clematis 'Moonlight' (Yellow Queen) Kultivar s velkými a netradičně žlutými květy, které mají zelinkavo žlutý nádech. Prašníky jsou žluté, o něco intenzivnější než květy. Kultivar kvete od května do července a dorůstá do výšky 1,5 m.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:5040
 • fuyu
  Clematis 'Fuyu-No-Tabi' Japonský kultivar s velkými květy, dosahujícími průměru 15-18cm. Jsou tvořeny až 8 oválnými okvětními plátky krémově bílé barvy. Prašníky jsou karmínové. Květy se objevují od druhé poloviny května do června, své kvetení může opakovat ještě v průběhu srpna až září. Dorůstá...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:100397

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.