Pochybek šlahounovitý - Androsace sarmentosa


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na A
Barva: Růžová, Fialová
Kvetení: Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 10-20
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
Plant Passport: A: Androsace B: CZ-0701 C: 20/FP/0041 D: PL
Plant Passport 2: A: Androsace B: CZ-0701 C: 20/FP/0061 D: PL
 

Pochybek šlahounovitý - nízká trvalka. Květy májí fialovou barvu. Dorůstá do výšky 15 cm a šířky 30 cm. Tento druh trvalky Vám dokáže vytvořit hustý koberec. Nakvétá od května do června. Vhodná je do nádob, koryt nebo skalek. Preferuje světlá nebo polostinná stanoviště, ale nikoliv přímý úpal. 

 

Pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Preferuje dobře propustnou, štěrkovitou půdu. Má ráda světlá nebo polostinná stanoviště. Nesnese přímý úpal. Je mrazuvzdorná.

Podobné produkty

 • Artemisia schmidtiana Nana
  Artemisia schmidtiana 'Nana' Kompaktní trvalka, se stříbřitě zbarvenými trsovitými listy. Dorůstá do výšky 7-15cm a šířky 20-30cm. Nakvétá od července do září. Květy jsou bílé barvy. Zajímavější jsou u tohoto kultivaru spíše listy, než květ. Výborně se hodí do skalek nebo jako součást...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:100156
 • glum
  Acantholimon glumaceum Polštářovitá trvalka, která je stálezelená, tvoří přízemní bochánky. Dorůstá do výšky 8 - 20 cm. Listy má zašpičatělé, pichlavé. Květy se objevují v průběhu června až července a mají světlé růžové kališní úbory. Je zcela mrazuvzdorná. Ideální pro skalky či jako...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721907
 • Sivutka vstřícnolistá - Aethionema oppositifolia
  Aethionema oppositifolia Nenáročná trvalka. Krátké větvičky zdobí zeleno-šedé lístečky, které se podobají rozchodníku. Dorůstá do výšky 5 cm. Květy jsou jemně růžové, ale poupata temně fialová. Kvete během jarních měsíců. Vhodná do skalek nebo nádob.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0581
 • Kociánek dvoudomý 'Rubra' - Antennaria dioica 'Rubra'
  Antennaria dioica 'Rubra' Skalnička vhodná jako pokryvná rostlina. Kultivar zdobí růžovo-červené květy. Listy mají šedo-zelenou barvu a vytváří koberce. Dorůstá do výšky 15 cm. Nakvétá od května do června. Hodí se do skalek nebo jakou součást jiných trvalek.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0683

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.