Rmen barvířský - Anthemis tinctoria


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na A
Barva: Žlutá
Kvetení: Červenec
Stanoviště: Suchá půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 20-40
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
Plant Passport: A: Anthemis B: CZ-0701 C: 21/FP/0102 D: PL
 

Rmen barvířský - Okvětní lístky této trvalky mají pestře žlutou barvu s ještě o něco tmavším středem a připomínají květ kopretiny.  Dorůstá do výšky 60 - 70 cm. Nakvétá od červa do srpna. Přitahuje motýly. Dříve byla využívána jako léčivá rostlina. Vynikne jako součást trvalkového záhonu.

 

Pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Preferuje slunná stanoviště. Dobře snáší sušší půdu. Rostlina je mrazuvzdorná.

Podobné produkty

 • Trávnička přímořská ´Rubifolia´ - Armeria maritima 'Rubifolia'
  Armeria maritima 'Rubifolia' Nízká trvalka, dorůstající výšky 15 cm. Kvete růžovými květy, které jsou střapaté. Květenství se objevuje od března do května. Listy jsou úzké, trávovité. Skvěle se hodí do skalek, nádob nebo do skupiny trvalek. Je mrazuvzdorná. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2643
 • aubrieta axcent light blue (2)
  Aubrieta x cultorum 'Axcent Light Blue' Nízká stálezelená skalnička. Tvoří nízké, husté a kompaktní polštáře s pěkný olistěním. Od dubna do května jsou rostliny celé pokryté hrozny drobných jednoduchých kvítků. V tomto případě se jedná o květy modro-fialové. Dorůstá do výšky 10 cm. Lze ji...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2775
 • kalo
  Agapanthus 'Black Magic' Krásná trvalka, dorůstají do výšky kolem 80 cm. Květenství tvoří trubkovité květy temně fialové barvy, které vykvétají na dlouhém stonku, v průběhu léta. Listy jsou svěže zelené. Ideální rostlina do trvalkových záhonů, či různých nádob a koryt. 
  Dostupnost:Skladem > 5 
  Kód:721769
 • artemisia
  Artemisia schmidtiana 'Nana Attraction' Kompaktní trvalka. Velké množství listů tvoří bochánky. Listy mají stříbrno-zelenou barvu. Výška je 15-20 cm. Květy jsou drobné, bílé a nakvétají od července do srpna. Zajímavé jsou spíše listy, než květy. Výborně se hodí do skalek nebo jakou součást...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:55248

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.