Tulipán ´Blue Diamond´ 10 ks


 • (>5 balení) expedice od září
139 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 12/+ 10 kusů
 

Tulipán 'Blue Diamond' - hustě plnokvětý a fialový tulipán Vaši skalku či okrasnou zahradu ozvláštní. Dorůstá do výšky 45 cm. Kvete koncem května. Skvěle ho doplní tulipány světlých barev.

 

Pěstování: Tulipány vyžadují slunné stanoviště a písčitohlinité, neutrální až alkalické půdy s dostatečným obsahem humusu a živin. Mohou růst ve všech průměrných zahradních půdách. Cibule vysazujeme od září do listopadu do dobře zpracované půdy. Hloubka výsadby záleží na velikosti cibule. Drobné cibulky sázíme do hloubky 6 - 8 cm, větší do hloubky 10 -12 cm, v písčitých půdách se sázejí o 2- 3 cm hlouběji. Právě mělká výsadba je nejčastěji příčinou neúspěchu pěstování. Vzdálenost cibulí pří výsadbě se pohybuje zhruba mezi 3 - 5 násobkem průměru cibule. Cibule se vysazují špičkami vzhůru. Tulipány se používají do skalek či okrasných záhonů. Doporučujeme skupinovou výsadbu. 

 

Více na: Pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • 65547 1 tulipan candy prince
  Tulipa 'Candy Prince' Světle levandulový tulipán pro Vaši zahradu. Výborně Vám doplní tulipány, které jsou zabarveny do bílé barvy, tato kombinace je jedinečná. Dorůstá do výšky 40 cm. Kvete z kraje dubna.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:3851
 • 52803 1 narcis orangery 3 ks
  Neobvyklý tvar květu Vás ihned zaujme. Kombinace bílé a žluté neobvyklý tvar ještě více zvýrazní. Kultivar dorůstá do výšky 35 cm. Kvete od března do května.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:4066
 • 52716 1 narcis british gamble 3 ks
  Narcissus 'British Gamble' Narcis s bílými okvětními lístky, korunka je krémová s nařasenými a růžovými okraji. Působí velmi něžně. Dorůstá do výšky 45 cm. Kvete na jaře, od března do května.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:4083
 • azuerum
  Muscari azureum Azurově modré květy jsou uskupeny do hroznů, spodní květy jsou více rozevřené. Opravdu nádherný květ ozdobí Vaši skalku či předzahrádku. Dorůstá do výšky 20 cm. Kvete od března do května.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:7887

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.