Tulipán ´Dynasty' 10ks


 • (>5 balení) expedice od září
139 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 12/+ 10 kusů
 

Tulipán 'Dynasty'- poutavý, zářivě'růžový kultivar s krémově bílým 'jazykem' vycházejícím se středu květu. Vrcholky okvětních plátků jsou lehce zašpičatělé. Dorůstá do výšky 30-60cm a nakvétá zhruba uprostřed jarní sezóny. 

 

Pěstování: Tulipány vyžadují slunné stanoviště a písčitohlinité, neutrální až alkalické půdy s dostatečným obsahem humusu a živin. Mohou růst ve všech průměrných zahradních půdách. Cibule vysazujeme od září do listopadu do dobře zpracované půdy. Hloubka výsadby záleží na velikosti cibule. Drobné cibulky sázíme do hloubky 6 - 8 cm, větší do hloubky 10 -12 cm, v písčitých půdách se sázejí o 2- 3 cm hlouběji. Právě mělká výsadba je nejčastěji příčinou neúspěchu pěstování. Vzdálenost cibulí pří výsadbě se pohybuje zhruba mezi 3 - 5 násobkem průměru cibule. Cibule se vysazují špičkami vzhůru. Tulipány se používají do skalek či okrasných záhonů. Doporučujeme skupinovou výsadbu. 

 

Více na: Pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • 60096 1 rebcik kralovsky lutea
  Fritillaria imperialis 'Lutea' Květina s mimořádně velkými květy zbarvenými do žlutého odstínu. Zaslouží si místo ve Vašem květinovém záhonu. Dorůstá do výšky 90 cm. Kvete od března do května. Velmi zajímavý druh.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:3967
 • yellow
  Narcissus 'Yellow Cheerfulness' Sladce vonící narcis, který září žlutými květy, které jsou ve středu lemované oranžovou barvou. Kvete od března do dubna a dorůstá do výšky cca 40 cm. Nádherný kultivar pro Váš záhon.  
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:78540
 • arctic
  Narcissus 'Arctic Gold' To nejlepší z klasického narcisu přináší právě tento kultivar. Pravidelně vykrojené květy jsou v intenzivní zářivě žluté barvě. Dorůstá do výšky 35cm a nakvétá od března do května.  
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:78533
 • dark dimension
  Hyacinthus 'Dark Dimension' Tento kultivar si skutečně zaslouží Vaši pozornost. Drobné, zvonkovité květy jsou v základu fialové, jejich středem však prochází silnější tmavě fialový až téměř černý pruh. Jeden z nejtmavších kultivarů na trhu. Příjemně voní. Dorůstá do výšky 20-25cm a nakvétá již...
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:78522

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.