Tulipán ´Escape´ 10ks


 • (>5 balení) expedice od září
119 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 12/+ 10 kusů
 

Tulipán 'Escape' - tulipán v klasické červené barvě nikdy nezklame a nesmí chybět žádnému zahrádkáři. Roste do výšky 40 cm. Kvete na přelomu dubna a května.

 

Pěstování: Tulipány vyžadují slunné stanoviště a písčitohlinité, neutrální až alkalické půdy s dostatečným obsahem humusu a živin. Mohou růst ve všech průměrných zahradních půdách. Cibule vysazujeme od září do listopadu do dobře zpracované půdy. Hloubka výsadby záleží na velikosti cibule. Drobné cibulky sázíme do hloubky 6 - 8 cm, větší do hloubky 10 -12 cm, v písčitých půdách se sázejí o 2- 3 cm hlouběji. Právě mělká výsadba je nejčastěji příčinou neúspěchu pěstování. Vzdálenost cibulí pří výsadbě se pohybuje zhruba mezi 3 - 5 násobkem průměru cibule. Cibule se vysazují špičkami vzhůru. Tulipány se používají do skalek či okrasných záhonů. Doporučujeme skupinovou výsadbu. 

 

Více na: Pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • monal
  Narcissus 'Monal' Zářící žárovka, tak bychom mohli definovat tento narcis. Okvětní plátky jsou překládané a žluté, korunka je tmavší, má červeno oranžový odstín. Dorůstá do výšky 40 cm. Nakvétá brzy na jaře. Listy jsou trávovité až stříbřitě namodralé. Skvěle vypadají ve skupinové výsadbě, ale i...
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723346
 • schenk
  Crocus vernus 'Ard Schenk' Menší krokus, jehož okvětní plátky mají bílou barvu, střed kalichu je žlutý. Květy se otevírají pouze za slunečného počasí, během deště či přes noc se zavírají. Vykvétají již od února až března. Dorůstá do výšky okolo 10 cm. Listy mají trávově zelenou barvu, jsou úzké.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:99646
 • alida
  Iris reticulata 'Alida' Vzrůstem menší kosatec, dorůstá do výšky cca 10 - 15 cm. Lehce voní. Květy mají nádhernou azurově modrou barvu s bělavě žlutým jazýčkem. Nakvétá v průběhu března. Listy jsou štíhlé, šedozelené a obvykle dorůstají do stejné výšky jako květy. 
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:99651
 • 52842 1 narcis rip van winkle
  Narcissus 'Rip van Winkle' Plnokvětý narcis, má střapatý vzhled a oslní Vás hezky žlutou barvou. Hezky vynikne na okrajích záhonů nebo pod stromy. Dorůstá do výšky 20 cm. Kvete od března do května.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:4058

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.