Tulipán ´Flaming Prince' 10ks


 • (>5 balení) expedice od září
129 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 12/+ 10 kusů
 

Tulipán 'Flaming Prince' - kultivar s bílými květy, kterému dodávají na zvláštnosti sytě purpurové 'plameny' rozebíhající se po celé délce okvětního plátku. Dorůstá do výšky 40cm a nakvétá na konci dubna. 

 

Pěstování: Tulipány vyžadují slunné stanoviště a písčitohlinité, neutrální až alkalické půdy s dostatečným obsahem humusu a živin. Mohou růst ve všech průměrných zahradních půdách. Cibule vysazujeme od září do listopadu do dobře zpracované půdy. Hloubka výsadby záleží na velikosti cibule. Drobné cibulky sázíme do hloubky 6 - 8 cm, větší do hloubky 10 -12 cm, v písčitých půdách se sázejí o 2- 3 cm hlouběji. Právě mělká výsadba je nejčastěji příčinou neúspěchu pěstování. Vzdálenost cibulí pří výsadbě se pohybuje zhruba mezi 3 - 5 násobkem průměru cibule. Cibule se vysazují špičkami vzhůru. Tulipány se používají do skalek či okrasných záhonů. Doporučujeme skupinovou výsadbu. 

 

Více na: Pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • 60096 1 rebcik kralovsky lutea
  Fritillaria imperialis 'Lutea' Květina s mimořádně velkými květy zbarvenými do žlutého odstínu. Zaslouží si místo ve Vašem květinovém záhonu. Dorůstá do výšky 90 cm. Kvete od března do května. Velmi zajímavý druh.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:3967
 • 41766 1 hyacint carnegie
  Hyacinthus 'Carnegie' Nádherná odrůda s jasně bílými květy. Dorůstá do výšky 25 cm. Kvete na jaře, od března do května. Rostlinu můžeme pěstovat v okrasných záhonech, truhlících nebo doma v květináčích.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:4091
 • 52731 1 narcis cum laude
  Narcissus 'Cum Laude' Narcis se zajímavým zbarvením, spodní okvětní lístky jsou bílé, horní zbarvené do světle růžové barvy, při okrajích jsou zvlněné. Rostlina dorůstá do výšky 35 cm. Kvete od března do května.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:4085
 • aphrodite
  Tulipa 'Aphrodite' Tulipán s velmi zajímavou kresbou. Růžová barva okvětních plátků je velmi zajímavě ozvláštněna červenými plameny, které na růžové vybarvení jemně navazují. Výrazné jsou i listy, mají bílé okraje. Hodí se k řezu, dosahuje do výšky 45 cm. Kvete v průběhu dubna. Vynikne ve...
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723360

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.