Tulipán ´Golden Parade´ 10 ks


 • (>5 balení) expedice od září
119 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 12/+ 10 kusů
Plant Passport: A: Tulipa B: CZ-0701 C: 21/FP/0154 D: NL
 

Tulipán 'Golden Parade' - Překrásný druh tulipánu, který je výjimečný svou čistě žlutou barvou. Dorůstá do výšky 60 cm. Kvete v dubnu. Je vhodný k řezu. Spolehlivě ozdobí každou zahrádku, po řezu i každou domácnost.

 

Pěstování: Tulipány vyžadují slunné stanoviště a písčitohlinité, neutrální až alkalické půdy s dostatečným obsahem humusu a živin. Mohou růst ve všech průměrných zahradních půdách. Cibule vysazujeme od září do listopadu do dobře zpracované půdy. Hloubka výsadby záleží na velikosti cibule. Drobné cibulky sázíme do hloubky 6 - 8 cm, větší do hloubky 10 -12 cm, v písčitých půdách se sázejí o 2- 3 cm hlouběji. Právě mělká výsadba je nejčastěji příčinou neúspěchu pěstování. Vzdálenost cibulí pří výsadbě se pohybuje zhruba mezi 3 - 5 násobkem průměru cibule. Cibule se vysazují špičkami vzhůru. Tulipány se používají do skalek či okrasných záhonů. Doporučujeme skupinovou výsadbu. 

Podobné produkty

 • 52731 1 narcis cum laude
  Narcissus 'Cum Laude' Narcis se zajímavým zbarvením, spodní okvětní lístky jsou bílé, horní zbarvené do světle růžové barvy, při okrajích jsou zvlněné. Rostlina dorůstá do výšky 35 cm. Kvete od března do května.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:4085
 • monal
  Narcissus 'Monal' Zářící žárovka, tak bychom mohli definovat tento narcis. Okvětní plátky jsou překládané a žluté, korunka je tmavší, má červeno oranžový odstín. Dorůstá do výšky 40 cm. Nakvétá brzy na jaře. Listy jsou trávovité až stříbřitě namodralé. Skvěle vypadají ve skupinové výsadbě, ale i...
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723346
 • salome
  Narcissus 'Yellow Salome' Hra žlutých odstínů. Okvětní plátky tohoto narcisu jsou světle až krémově žluté, samotný pohár má pak výrazně žlutou barvu. Dohromady tvoří velmi povedenou kombinaci. Dorůstá do výšky cca 40 cm, nakvétá v průběhu dubna. 
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:99603
 • purple star
  Hyacinthus 'Purple Star' Vnější strany jednotlivých květů tvořící hyacintový klastr, mají sytě modrou, až nafialovělou barvu, ty vnitřní jsou naopak purpurově fialové. Při rozkvětu tak tvoří zajímavý kontrast. Dorůstá do výšky 30 cm a nakvétá v průběhu dubna a května.   
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:78525

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.