Tužebník jilmový ´Variegata´ - Filipendula ulmaria 'Variegata'


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
159 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na F
Barva: Bílá
Kvetení: Květen
Stanoviště: Vlhká půda
Světlo: Slunce, Polostín
Více: Voňavá
Výška 1: 40-60
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner C2
 

Tužebník jilmový ´Variegata - trvalka, dorůstající výšky 80 cm. Listy jsou špenátově-zelené s výraznými, nepravidelnými, krémovými skvrnami. Květy jsou čistě bílé a jejich vůně připomíná mandle, kvete od července do srpna. Vhodná k řezu, do trvalkových záhonů a různých koryt a nádob.

 

Pěstování: Prospívá na slunci i v polostínu. Podstatná je vlhká zásaditá zahradní zemina. Na podzim ostříháme zaschlé výhony, tužebník přezimuje v kořenech. Je mrazuvzdorný do -40°C.

Podobné produkty

 • Tužebník palmata ´Nana´ - Filipendula palmata 'Nana'
  Filipendula palmata 'Nana' Méně známá a nenáročná trvalka vhodná do polostínu, dorůstající výšky cca 40 cm. Má růžové květy, které se objevují od července do srpna. Pyšní se krásnou medovou vůní. Ideální do trvalkových zákonů, ale vynikne i jako solitéra. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:66003
 • alex
  Fragaria vesca var. semperflorens 'Alexandria' syn. měsíční jahody. Dlouho-plodící trvalka, dorůstající do výšky 20 cm. Listy má zeleně vybarvené, trojčetné, pilovité. Nakvétá bílou barvou průběžně od dubna do listopadu - v tomto období také tvoří drobné, protáhlé plody červené...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:99387
 • Jahodník vesca 'Multiplex' - Fragaria vesca 'Multiplex'
  Fragaria vesca 'Multiplex' Plazivá trvalka, která plodí malé, voňavé jahůdky. Plody jsou jedlé. Dorůstá do výšky 15 cm. Květenství je bílé a objevuje se v květnu. Vejčité, na okrajích zubaté listy mají jasně zelené vybarvení. Ideální podrostová rostlina pod keře a stromy, na svahy. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2870
 • Jahodník semperflorens 'Rugia' - Fragaria semperflorens 'Rugia'
  Fragaria semperflorens 'Rugia' Trvalka, která plodí štíhlé, voňavé jahůdky. Květenství je bílé, kvete od května. Dorůstá do výšky 20 cm. Vytváří hojné šlahouny, kterými se rozrůstá - nejlépe se využívá jako podrostová rostlina pod keře a stromy, na svahy a hůře přístupná místa.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2868

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.