Hrušeň ´Packhams Triumph´


 • podzim 2020
239 Kč / ks
Kategorie: Podzimní hrušně
Hmotnost: 1 kg
Zralost: Září
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: Dula
Položka byla vyprodána...
 

Hrušeň 'Packhams Triumph' - odrůda z Austrálie vhodná do všech poloh. Odrůda je relativně odolná a to jak proti mrazu, tak proti chorobám. Plody jsou větší, zakulacené a nesouměrné. Slupka je zbarvená žlutozelenou barvou s hnědým tečkováním. Dužnina je bílá a jemně máslová. Sklízíme koncem září, skladovat můžeme až do ledna.     

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, chráněná před větrem (obzvlášť velkoplodým odrůdám by snadno mohly opadat plody), a nejlépe orientována na jižní či jihozápadní stranu. Půda by měla být středně těžká, dobře propustná - hrušně nesnáší vysoké hladiny podzemních vod. Ta by neměla dosahovat výšky cca 1,8m pro pěstování na semenáčích a 1,2m pro pěstování na kdouloňových podnožích. Při výsadbě většího množství hrušní dodržujeme spon 3,5x3,5m - 8x8m (dle vybrané podnože a tedy budoucí výšky stromu).  

Více na: Návod na pěstování hrušní

Podobné produkty

 • Hrušeň ´Bojničanka´
  Pyrus communis 'Bojničanka' Podzimní a velmi odolná odrůda.Hodí se i pro okrajové oblasti. Plody má velmi velké. Chuťově jsou šťavnaté, sladké. Mají delikátní chuť. Sklízíme je ve druhé polovině září. V chladu vydrží až 4 měsíce.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:10865
 • Hrušeň ´Abate Fettel´
  Pyrus communis 'Abate Fettel' Podzimní odrůda hrušně se středními až velkými plody protáhlého, mírně zakřiveného tvaru. Jsou žlutozelené barvy, s opravdu jemným ruměncem. Zraje na začátku září, v chladu vydrží do prosince. Vhodné pro přímý konzum, ale i pro zpracování v kuchyni.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:40893
 • Hrušeň ´Hardyho máslovka/Gelers Buterbirne´
  Pyrus communis 'Hardyho máslovka' Cizosprašná odrůda se středně velkými plody, vhodná jak pro přímý konzum, ale i na sušení a tvorbu kompotů. Vhodnými opylovačem je hrušeň Williamsova. Vhodná do teplejších oblastí. Zraje koncem září.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0395
 • Hrušeň ´Vila´
  Pyrus communis 'Vila' Česká odrůda s velmi chutnými plody.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0403

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.