Tip

Hrušeň ´Patten´


 • podzim 2020
179 Kč / ks
Kategorie: Zimní hrušně
Hmotnost: 1 kg
Ostatní: Novinka
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: kavkazská
Položka byla vyprodána...
 

Hrušeň 'Patten' - zimní odrůda, velmi dobře odolná. Vhodná do všech pěstitelských oblastí. Nevyžaduje opylovače. Hrušeň má velké až velmi velké plody. Slupka je zelená, postupně žloutne. Dužnina je zelenobílá, pevná, hrubá, ale velmi chutná. Plody sbíráme od druhé poloviny září, konzumní zralost je až do února.  Výnos můžeme ovlivnit pěstováním společně s odrůdami Hardyho máslovka nebo Williamsova.   

 

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, chráněná před větrem (obzvlášť velkoplodým odrůdám by snadno mohly opadat plody), a nejlépe orientována na jižní či jihozápadní stranu. Půda by měla být středně těžká, dobře propustná - hrušně nesnáší vysoké hladiny podzemních vod. Ta by neměla dosahovat výšky cca 1,8m pro pěstování na semenáčích a 1,2m pro pěstování na kdouloňových podnožích. Při výsadbě většího množství hrušní dodržujeme spon 3,5x3,5m - 8x8m (dle vybrané podnože a tedy budoucí výšky stromu).  

Více na: Návod na pěstování hrušní

Podobné produkty

 • Hrušeň ´Pařížanka´
  Pyrus communis 'Pařížanka' Odrůda pocházející z Francie. Vhodná spíše do teplejších poloh. Plody jsou středně velké, podlouhlé a žlutozelené, rzivé. Sbíráme v druhé polovině října, plody konzumně dozrávají v prosinci.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0427
 • delbar
  Pyrus communis 'Delbard Gourmande' Zimní hrušeň s výjimečnými chuťovými vlastnostmi. Plody jsou střední až velké, s typickou, krásnou bronzovou barvou; slupka je pevná. Bílá dužnina hezky splyne na jazyku, je šťavnatá, jemná. Dozrávají v polovině října, konzumní zralost nastává v listopadu....
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:85565
 • Hrušeň ´Astra´
  Pyrus communis 'Astra' Odrůda s červenými plody. Velmi odolná vůči strupovitosti. Plody jsou střední až větší, protáhle kuželovité. Zelenožlutovavou slupku celoplošně překrývá červená barva.Dužnina je nažloutlá, jmená a máslovitá, chuťově aromatická. Sklízíme začátkem října, konzumně zralé v...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0409
 • obelisk
  Pyrus communis 'Obelisk' Sloupovitá hrušeň dorůstající do max. výšky 2,5m. Plody jsou velké, vejčitého tvaru, žlutozelené barvy. Dužnina je šťavnatá, bílá, jemné, sladké chuti. Dozrává v průběhu října, lze dále zpracovat.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:11284

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.