Jabloň ´Berlepschova Reneta´


 • podzim 2020
999 Kč / ks
Kategorie: Zimní jabloně
Hmotnost: 10000 kg
Barva: Červená, Žlutá, Zelená
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce
Více: Jedlá
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné
Zralost: Říjen
Balení: kontejner C10
Podnož: semenáč
Tvar a výška: vysokokmen, výška 300cm
Obvod kmene: 8/10
Položka byla vyprodána...
 

Jabloň 'Berlepschova Reneta' - stromy vyžadují dobré a úrodné, středně vlhké půdy a polohy chráněné proti větru, jelikož plody jinak před sklizní opadávají. Proti strupovitosti je odolnost střední, proti padlí je odolnější. Odolnost proti mrazu je střední, v květu je na mrazíky citlivá. Plody jsou souměrné, zploštěle kulovité. Velikostně jsou střední až menší. Slupka je částečně drsná, někdy hladká, matná a lesklá. Základní barva je zelenožlutá, krycí barva je žlutavě červená, líčko je žíhané a mramorově červené. Plody sklízíme v polovině října, konzumní zralost nastává v prosinci, uchováváme je až do března.  

Pěstování: Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Důležité je si předem připravit místo výsadby. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě těžkých jílovitých půd 80x80x100. Vybranou půdu upravíme dle potřeby - do těžší přidáme písek, do příliš lehké zase zem hlinitou. Přidáme také odleželý hnůj, či zahradní substrát, který již obsahuje patřičná hnojiva.   

Více na:  Návod na pěstování jabloní

Podobné produkty

 • fubra
  Malus domestica 'Fuji Fubrax' Nová odrůda s velmi dobrými výnosy. Odrůda je odolná proti strupovitosti a není náročná na půdní podmínky. Plody jsou pruhovaně červené; barva je sytá, jablka jsou krásně vybarvená i na stinných stanovištích.  Dužninu mají jemnou, šťavnatou, sladké chuti, s...
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:83412
 • Jabloň ´Jonagored Supra´
  Malus domestica 'Jonagored Supra' Zimní barevná mutace odrůdy Jonagold. Velké plody jsou zbarvené červenou barvou, zelená barva prostupuje formou žíhání a mramorování. Dužnina je pevná, krémová a aromatická.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:0188
 • Jabloň ´Jonagold Marnika´
  Malus domestica 'Jonagold Marnika' Velmi dobře odolná odrůda, jak vůči mrazu, tak nemocem. Plody jsou větší, zbarvené oranžově červenou barvou. Chuť je příjemně sladká, velmi aromatická a vynikající. Plody sbíráme v říjnu.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:11355
 • Jabloň ´Jonagold Decosta´
  Malus domestica 'Jonagold Decosta' Zimní odrůda jabloně pocházející z Belgie, jedná se o mutaci odrůdy Jonagold. Odrůda je středně odolná vůči mrazu a nemocem. Plody má středně velké a červené. Sklízíme je na přelomu září a října.
  Dostupnost:podzim 2020
  Kód:4672

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.