Kosatec danfordiae


 • (> 5 ks) Předobjednávka září 2020
7 Kč / ks
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 5/6
 

Kosatec danforidae - kosatec kvete zářivě žlutým květem s nazelenalými tečkami, dorůstá do výšky 15 cm. Vynikne v každé skalce. Kvete do jara, zhruba od března. V záhonu Vám bude zářit. Listy jsou úzké, mají svěží zelenou barvu s příměsí šedé.

 

Pěstování: Irisy nebo-li kosatce vysazujeme na podzim, v září nebo počátkem října. Vysazujeme je na slunné stanoviště. Půda by měla být výživná, doporučujeme ji předem vyhnojit kompostem nebo jiným hnojivem. Hloubku výsadby volíme dle velikosti cibulky, platí pravidlo, že vrstva zeminy nad cibulkou by měla být dvakrát vyšší než výška cibule. Zpravidla do hloubky 8 - 10 cm. Doporučujeme skupinovou výsadbu, vzdálenost by měla odpovídat hloubka sázení.

 

Více na: Návod na pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • beatrix
  Iris reticulata 'Lady Beatrix Stanley' Pronikavě modré okvětní plátky jsou velmi zajímavé. O něco více zajímavý je pak samotný jazýček, je probarvený bílými skvrnami a klasickým žlutým pruhem. Rostlina dorůstá do výšky zhruba 15 cm. Nakvétá již od časného jara, zhruba od března.
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99656
 • siber
  Hippeastrum 'Siberia' Něžnost sama. Nádherné a velké květy jsou sněhově bílého zabarvení. Při kalichu je výrazně patrné zelené probarvení, což něžnost této odrůdy ještě umocňuje. Květy jsou neseny na pevných a silných stoncích. Dorůstá do výšky 50 cm a nakvétá většinou v průběhu ledna až března.
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99740
  Amarylis ´Siberia´
  299 Kč / ks
 • dynasty
  Hippeastrum 'Dynasty' Červenobílá odrůda hvězdníku. Základní barva je právě červená a bílá je vždy od kalichu směrem ke středu plátku, a to ve formě proužku. Bílá barva se prolíná i do ostatních částí, lehkým žilkováním. Dorůstá do výšky 80 cm, nakvétá většinou v období ledna a března. Prašníky...
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99682
  Amarylis ´Dynasty´
  299 Kč / ks
 • picaso
  Hippeastrum 'Picasso' Při pohledu na květ je Vám jasné, proč tento hvězdník nese jméno slavného malíře. Okvětní plátky jsou sněhově bílé s velmi jemnými červenými tečkami v horní části plátků. Okraje jsou zvýrazněny tmavě červenou linkou. Mezi květy hvězdníků nemá konkurenci. 
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99703
  Amarylis ´Picasso´
  299 Kč / ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.