Magnolie ´Old Port´


899 Kč / ks
Kategorie: Magnolie
Balení: kontejner
Plant Passport: A: Magnolia B: CZ-0701 C: 20/FP/0018 D: PL

Zvolte variantu

 • Balení: kontejner C7,5
  Tvar: výška 80-130cm
  • Kód: 50349 |
  • Expedice jaro 2022 (> 5 ks)
  899 Kč / ks
 

Pěstování: Magnolie vysazujeme na slunná stanoviště, snesou i mírný polostín, pokud možno chráněná před silným větrem. Půdu volíme živnou, vlhčí, ale dobře propustnou, s přídavkem rašeliny (ideální je směs kompostu, rašeliny a písku). Magnolii pěstujeme dobře zamulčovanou, aby nedošlo k vysychání zeminy. Při rytí v okolí magnolie dáváme pozor na mělce kořenící kořeny. Pokud možno, vyhneme se stříhání magnolií. Řez snáší všeobecně špatně, v případě nutnosti, lze tvarovat velmi mladé rostliny, ihned po odkvětu. Magnolie jsou plně mrazuvzdorné do cca -29°C. Kvetou v průběhu dubna a května.   

Více na: Návod na pěstování magnolií

Podobné produkty

 • Magnolia Burgundy Spire
  Magnolia 'Burgundy Spire' Sloupovitě rostoucí magnolie dorůstající do výšky 6m a šířky 2m. Vínově růžová poupata se rozvíjí do velkých květů, kdy vnitřní část okvětních plátků je čistě bílá, a vnější zůstává vínová. Nakvétají poměrně pozdě, až v průběhu května.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:88819
 • Magnolia First Love
  Magnolia 'First Love' Tento kultivar bude skutečnou 'První láskou' a to díky svým netradičně zbarveným jarním květům, které zaujmou na každé zahradě. Barva poupat a vnějších okvětních plátků je fialovo-meruňková; vnitřní barva je krémově smetanová. Dorůstá do výšky 3m a šířky 2,5m. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:88825
 • watson
  Magnolia 'William Watson' Netradiční kultivar, vzniklý zkřížením magnolie obovata x wiesneri. Jeho růst je vzpřímený, poměrně rychlý. V průběhu deseti let dosahuje do výšky 5-8m. Jeho květy jsou v průměru 5-10cm široké, při rozkvětu jsou téměř celé bílé, poupata jsou však narůžovělá. Nakvétá v...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 4 
  Kód:721936
 • foto připravujeme
  Magnolia 'Early Red' popis připravujeme
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721924

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.