Třešeň ´Sweet Lorenz´


  • (>5 ks) dostupné PODZIM 2022
399 Kč / ks
Kategorie: Třešně
Hmotnost: 1 kg
Ostatní: Novinka
Stanoviště: Suchá půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné
Zralost: Červenec
Balení: prostokořenný stromek
Podnož: Gisela 5
 

Třešeň 'Sweet Lorenz' - třešeň s časným nástupem do plodnosti, dobře se větví, je cizosprašná. Kvete 1 - 2 dny po Burlatu. Plody má velmi velké, symetrické. Srdcovitého tvaru, lesklé a tmavě červené. Velmi pevné a sladké s vynikající chutí. Stopky jsou středně dlouhé, dozrává začátkem července, a to jednotně a stejnoměrně. Odrůda je středně až málo citlivá k praskání.    

Třešeň naroubována na podnoži Gisela 5 má o 50% menší vzrůst než na klasické podnoži, výška stromu v dospělosti cca 3m. První 3-4 roky je potřeba opora. Na podnoži Gisela 6 je vzrůst menší o 40% oproti klasické podnoži. Vhodné do všech půd. Popis běžných podnoží zde.

Pěstování:   Vyhovují jim nadmořské výšky od 250 do 400 m.n.m., s průměrnou roční teplotou kolem 8°C a souhrnem srážek cca 550mm. Při vyšších srážkách dochází k častějšímu pukání plodů. Dobře rostou v sušších půdách, a tak volíme výše umístěná stanoviště s dobře propustnou, spíše hlinitou půdou. Stanoviště by mělo být slunné, teplé, chráněné před větrem a mrazy, s dobrou cirkulací vzduchu. Do sušších půd vysazujeme ranné odrůdy, do vlhčích naopak odrůdy pozdější. Třešně koření velmi mělce, kolem 1,5m. PH půdy je optimální v rozmezí 6,5-8, přiměřeně vápenité.  

Více na: Návod na pěstování třešní a višní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.