Bambus ´Metake´


 • (1 ks) Dostupné od jara 2021
1 399 Kč / ks
Kategorie: Traviny
Hmotnost: 100 kg
Balení: kontejner p24
 

Bambus 'Metake' - Středně rychle rostoucí keř, dosahující do výšky cca 5m, do šířky se rozrůstají dle podmínek. Velké listy jsou tvarově rovné a ploché, asi 20-30 cm dlouhé. Mají sytě zelenou barvu. Stébla jsou pevná, zpočátku zelená poté béžová. Je mrazuvzdorný do -20°C. Vysazujeme do vlhčích, ale nepodmáčených půd. Nabízíme ve výšce 110-160cm.

 

Pěstování: Středně rychle rostoucí keř, který dobře snáší zimu i silnější mrazy. Vysazujeme jej na slunná i polostinná místa. Preferuje vlhká nepodmáčená místa s obsahem draslíku a železa. Není vhodný do podmáčených a jílovitých půd, následkem bude uhnívání. Nutností je vysazovat jej o něco hlouběji než byly v původním balení, jelikož nevyžaduje výkyvy teplot a vlhkosti. Také je zapotřebí řádně mulčovat. Vhodný jako solitér, pro živé stěny a do skalek v kombinaci s trvalkami.

 

 

Podobné produkty

 • Ostřice berggrenii
  Dorůstá 5cm, kvete v období května až června
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:3451
  Ostřice berggrenii
  49 Kč / ks
 • Máčka agavifolium
  Trvalka, která má stálezelené, ozubené, mečovité listy. Krátce kuželovité, šedo-zelené palice jsou obklopeny ostnatými listeny na rozvětvených stoncích. Dorůstá do 60 cm.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:3335
  Máčka agavifolium
  59 Kč / ks
 • aurea
  Deschampsia flexuosa 'Aurea' Jemně strukturovaná, stálezelená travina, ve zlatožlutých odstínech. Dorůstá do výšky 15-30cm. Květy tvoří vysoká stébla. Ideální pro suchá a slunná stanoviště.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:99384
 • Šedovous sibiřský - Spodiopogon sibiricus
  Spodiopogon sibiricus Nenáročná travina, která se využívá spíše jako solitéra nebo v menších skupinách do záhonů v kombinaci s trvalkami a travinami. Dorůstá do výšky 100-150cm. Kvete od července do srpna, fialovou barvou.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 1 ks
  Kód:3143

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.