Kdouloň

Vážení zákazníci,

v současné době pracujeme na nové nabídce ovocných stromků pro podzimní sezónu, postupně budeme přidávat nové odrůdy. Termín dodání stromků je přibližně od 20. října. Předběžné objednávky přijímáme průběžně s tím, že je můžete upravovat do konce září 2019.  

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

 

Kdouloně kdysi nechyběly na žádné zahradě. Naše babičky voňavé kdoule připomínající žlutá jablka využívaly v kuchyni i v domácnosti. Kdouloň je malý pohledný stromek, který pěkně kvete a hodí se třeba i na živý plot. Využívají se i jako podnož pro hrušně.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 10 položek celkem

Stránka 1/1

 • Kdouloň ´Bereckého´
  Cydonia oblonga ´Bereckého´ Samosprašná odrůda, šťavnatější a chutnější než většina ostatních odrůd kdouloní. Plody podlouhle hruškovitého tvaru, velmi velké, žluto-oranžové. Strom dorůstá do výšky 5 - 8 m. Plody dozrávají koncem října.
  Dostupnost:Expedice od 20. října 2019 > 5 ks
  Kód:11183
 • cydora
  Cydonia oblonga 'Cydora Robusta' Samosprašná, kompaktně rostoucí odrůda. Plody má velké, voňavé, zářivé žluté barvy. Dužnina má krémovou barvu, je středně pevná, šťavnatá. Dozrává na začátku října. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:80986
 • Kdouloň ´Kansenko´
  Cydonia oblonga ´Kansenko´ Samosprašná, plodná odrůda, s plody ve tvaru hrušky dozrávající do žluté barvy na konci října. Ovoce je výborné až po tepelném zpracováním (kompoty, koláče, marmelády, atd.).
  Dostupnost:Expedice od 20. října 2019 > 5 ks
  Kód:4272
  249 Kč / ks
 • Kdouloň ´Lescovac´
  Cydonia oblonga ´Lescovac´ Samosprašná, plodná odrůda, s plody ve tvaru hrušky dozrávající do žluté barvy na konci října. Ovoce je výborné až po tepelném zpracováním (kompoty, koláče, marmelády, atd.).
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4456
 • Kdouloň ´Miller´ (akademická)
  Cydonia oblonga ´Miller´ Kultivar pocházející ze zemí Malé Asie se zeleno-žlutými plody bohatými na vitamíny a organické kyseliny hruškovitého tvaru. Plody podlouhle hruškovitého tvaru, velmi velké, žluto-oranžové. Strom dorůstá do výšky 5 - 8 m. Plody dozrávají koncem října.
  Dostupnost:Expedice od 20. října 2019 > 5 ks
  Kód:4271
 • pinter
  Cydonia oblonga ´Pinterova' Samosprašná odrůda, s velkými hruškovitými plody žluté barvy. Chuťově jsou sladké, díky čemuž jsou ideální pro výrobu džemů a marmelád. Výhodou kdouloní je, že nakvétají až později a nejsou tak ohroženy jarními mrazíky. 
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:81068
 • Kdouloň ´Ursynovská´
  Cydonia oblonga ´Ursynovská´ Odrůda s bujnějším růstem. Plodnost je brzká. Odrůda je samosprašná. Plody mají tvar jablka. Slupka je žlutá. Dozrávají na konci října. Ovoce je výborné až po tepelném zpracování.
  Dostupnost:Expedice od 20. října 2019 > 5 ks
  Kód:11184
 • Kdouloň ´Vranja´
  Cydonia oblonga ´Vranja´ Odrůda se sytě žlutými, boubelatými plody ve tvaru hrušky. Mají vysoký obsah draslíku (jako jablka) a vitamínu C. V teplejších podmínkách je necháváme dozrát přímo na stromech, jinak sklízíme v říjnu.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:4457
 • Kdouloň obecná ´Champion´
  Cydonia oblonga 'Champion' Kdouloň Champion je samosprašná odrůda hruškovitého typu. Plody se používají k výrobě džemů, marmelád, křížal apod. Stanoviště je vhodné teplé, chráněné před větrem.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:1721
 • Kdouloň obecná ´Portugal´
  Cydonia oblonga ´Portugal´ Samosprašná odrůda, šťavnatější a chutnější než většina ostatních odrůd kdouloní. Plody podlouhle hruškovitého tvaru, velmi velké, žluto-oranžové. Plody sbíráme od druhé poloviny října.
  Dostupnost:Vyprodáno
  Kód:1740
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.