Kdouloň

Kdouloně kdysi nechyběly na žádné zahradě. Naše babičky voňavé kdoule připomínající žlutá jablka využívaly v kuchyni i v domácnosti. Kdouloň je malý pohledný stromek, který pěkně kvete a hodí se třeba i na živý plot. Využívají se i jako podnož pro hrušně.

 

Nejprodávanější

 • Řadit dle:
 • 4 položek celkem

Stránka 1/1

 • Kdouloň ´Kansenko´
  Cydonia oblonga ´Kansenko´ Samosprašná, plodná odrůda, s plody ve tvaru hrušky dozrávající do žluté barvy na konci října. Ovoce je výborné až po tepelném zpracováním (kompoty, koláče, marmelády, atd.).
  Dostupnost:Expedice říjen 2021 > 5 ks
  Kód:4272
 • Kdouloň ´Miller´ (akademická)
  Cydonia oblonga ´Miller´ Kultivar pocházející ze zemí Malé Asie se zeleno-žlutými plody bohatými na vitamíny a organické kyseliny hruškovitého tvaru. Plody podlouhle hruškovitého tvaru, velmi velké, žluto-oranžové. Strom dorůstá do výšky 5 - 8 m. Plody dozrávají koncem října.
  Dostupnost:Expedice říjen 2021 > 5 ks
  Kód:4271
 • smyrna
  Cydonia oblonga ´Smyrna´ Odrůda vhodná do všech pěstitelských oblastí. Plody jsou velké, okrouhlého tvaru. Chuťově velmi sladké, stejně jako jejich aroma. Hodí se pro přímý konzum i k dalšímu zpracování. Doba zpracování je rovněž delší než u ostatních odrůd. Sklizeň začíná od konce září.  
  Dostupnost:Skladem > 5 ks
  Kód:721507
  Kdouloň ´Smyrna´
  299 Kč / ks
 • cydora
  Cydonia oblonga 'Cydora Robusta' Samosprašná, kompaktně rostoucí odrůda. Plody má velké, voňavé, zářivé žluté barvy. Dužnina má krémovou barvu, je středně pevná, šťavnatá. Dozrává na začátku října. 
  Dostupnost:Expedice říjen 2021 > 5 ks
  Kód:80986
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.