Čičorečka pestrá - Coronilla varia


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na C
Barva: Bílá, Růžová
Kvetení: Červen, Červenec, Srpen, Květen
Stanoviště: Suchá půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 20-40
Balení: kontejner p9
 

Čičorečka pestrá - vytrvalá bylina. Květy jsou bílo-fialové a jsou uspořádány do okolíků. Stonek je dutý, větvený a bohatě olistěný dělenými listy , které mají 6-12 párů řapíkatých listů. Plodem je lusk.  Dorůstá do výšky 40 - 100 cm a kvete od května do srpna. Lze ji pěstovat jako ozdobu skalky nebo zídek. Rostlina je jedovatá. 

 

Pěstování: Preferuje slunná stanoviště, snese vystavení slunečních paprsků po většinu dne. Preferuje sušší, dobře propustnou, vápencovou půdu. 

Podobné produkty

 • cyrtom
  Cyrtomium furtunei Velmi zajímavý kultivar kapradiny. Tvoří přízemní růžici matných a pěkně zelených listů. Ty jsou zpeřené, vzpřímené a mají tvar srpku. Rostlina dorůstá do výšky 50 cm. Hezky vypadá ve stinném záhonu s ostatními kapradinami nebo jako doplněk barevných trvalek. Lze ji pěstovat...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:103370
 • cotula
  Cotula squalida Nízká trvalka tvořící bohaté zelené koberce. Od června do července se objevují drobné žluté květy. Dorůstá do výšky 5cm, ale velmi snadno a rychle se rozrůstá. Lze ji pěstovat na skalkách, zídkách nebo mezi kameny.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:84812
 • Hlavatka alpská - Cephalaria alpina
  Cephalaria alpina Velmi zajímavý kultivar. Na rozvětvených stoncích se v průběhu června až srpna objevují nápadná květenství, která jsou složena z okvětních plátku zbarvených do světle žluta. Střed je tmavší. Listy vytváří růžici a jsou jemně chlupaté. V dospělosti může dorůst až do 150 cm....
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:1859
 • Křižmolístka - Crucianella stylosa
  Crucianella stylosa Velmi hezká trvalka. Květenství je složeno z  kvítků , které jsou zbarveny do růžova. Listy jsou přisedlé a úzce kopinaté. Stonky jsou poléhavé. Kvete od května do srpna a dorůstá do výšky 20 cm. Lze ji pěstovat v nádobě nebo jako součást trvalkového záhonu.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2616

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.