Divizna malokvětá

2730
Neohodnoceno

 • Jaro 2019
34 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na U,V,W,Y
Barva: Žlutá
Kvetení: Červenec, Srpen, Září
Stanoviště: Suchá půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 100 a více
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
Položka byla vyprodána...
 
Divizna patří mezi Dvouletky i trvalky, je to hustě šedobíle až nažloutle plstnatá bylina dorůstající do výšky až 180 cm. Listy má hustě plstnaté, přisedlé. Květy jsou žluté. Plodem je tobolka. Kvete od července do září. Půdu vyžaduje suchou až mírně suchou, propustnou, písčitou, nesmí zadržovat vodu. Po odkvětu klasy odstřihujeme těsně nad růžicí listů, čímž divizně prodloužíme život. Diviznu umisťujeme v pestrých zahradách nebo jako dominantu v záhonech na slunných, suchých místech. Rostlina je mrazuvzdorná. Květy divizny malokvěté se užívají zejména při zánětlivých chorobách průdušek spojených s kašlem.

Podobné produkty

 • Rozrazil Klasnatý ´Rosa Zwerg´
  Ideální trvalka, která je díky své výšce 30-40cm, vhodná do téměř jakéhokoliv záhonu. Na šířku dosahuje 15-20cm. Kvete od července do srpna, růžovými květy. Při výsadbě dodržujeme 20cm rozestupy.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:2555
 • Divizna hybr. ´Spica´
  Robustní trvalka dosahující do výšky 1,8m a 0,6m šířky. Má velké, vejčité, zvlněné, šedozelené listy, a tvoří hrozny bílých květů se žlutými tyčinkami. Nakvétá od června do srpna. Na slunná stanoviště
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:2740
 • Rozrazil šedý
  Stříbřitě olistěná trvalka, často se pěstuje i kvůli těmto dekorativním listům. Květy má tmavé, fialovomodré, objevují se od pozdního jara, přes léto a někdy až do podzimu. Dorůstá do výšky 40cm.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:2721
  39 Kč / ks
 • Barvínek menší ´Sebastian´
  Stálezelená, půdopokryvná trvalka, dorůstající do výšky 10-20cm a šířky 20-50cm. Roční přírůstky jsou 20-30cm. Je zajímavá především svými nepravidelně zbarvenými listy. Kvete modře od dubna do září.
  Dostupnost:Jaro 2019
  Kód:2404

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.