Hvězdnice novobelgická 'Fuldatal' - Aster novi-belgii 'Fuldatal'


 • (> 5 ks) Dostupné od jara 2021
79 Kč / ks
Kategorie: Astry (Hvězdnice)
Barva: Červená, Růžová
Kvetení: Srpen, Září
Stanoviště: Suchá půda, Vlhká půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 80-100
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p11
Plant Passport: A: Aster B: CZ-0701 C: 20/FP/0074 D: PL
 

Hvězdnice novobelgická 'Fuldatal' - Nápadná a nenáročná astra, dosahující do výšky 100cm. Bude potřebovat oporu, aby se neohýbala. Paprskovité květy mají okvětní lístky tvarově tenké a dlouhé, purpurově fialové zbarvení se žlutým středem. Nakvétají od srpna do října. Tmavě zelené listy jsou malé, protáhlé. Vynikne především ve větších skupinách a ve společnosti dalších rostlin nebo stálezelených dřevin.   

 

Pěstování: Preferuje slunné či polostinné stanoviště. Hvězdnici vysazujeme do bohatších, dobře propustných a odvodněných půd. Dbáme na pravidelnou zálivku, převážně během léta. Na jaře je vhodné dělit trsy. Koncem jara podpoříme kvetení sestřihnutím a po odkvětu doporučujeme odkvetlé květy odstranit. Mrazuvzdorná.

Podobné produkty

 • Hvězdnice novoanglická 'Purple Dome' - Aster novae-angliae 'Purple Dome'
  Aster novae-angliae 'Purple Dome' Fialově kvetoucí hvězdnice se žlutým středem, dorůstá do výšky 60 cm. Květy přitahují motýly a včely. Květenství se objevuje od srpna do září. Bude potřebovat oporu, aby se neohýbala.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:41436
 • weisse
  Aster alpinus 'Weisse Schöne' Trvalka dorůstající do výšky 20 cm, při šířce 30 cm. Listy jsou šedozelené, celokrajné a mají eliptický tvar, vytváří přízemní růžici. Okvětní plátky mají čistě bílé vybarvení a střed květu je jasně žlutý. Nakvétá od května do července. Uplatní se na skalkách...
  Dostupnost:Skladem > 5 ks
  Kód:720479
 • marie
  Aster novi-belgii 'Marie Ballard' Vyšší kultivar, jehož světle modrá květenství lze použít také k řezu. Vzrůstný kultivar astry, vhodný do smíšených záhonů a jako solitera. Dorůstá do výšky 80 cm. Kvete od září, a to poloplnými květy.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:41460
 • Hvězdnice novoanglická 'Rudelsburg' - Aster novae-angliae 'Rudelsburg'
  Aster novae-angliae 'Rudelsburg' Růžově kvetoucí hvězdnice se žlutým středem, dorůstá do výšky 140 cm. Květy přitahují motýly a včely. Květenství se objevuje od srpna do září. Bude potřebovat oporu, aby se neohýbala. Ideální na slunná místa do skalek.
  Dostupnost:Dostupné od jara 2021 > 5 ks
  Kód:0794

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.