Iberka skalní - Iberis saxatilis


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na I
Barva: Bílá
Kvetení: Květen, Duben
Stanoviště: Suchá půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 0-10
Zazimování: Mrazuvzdorné, Zimní kryt
Balení: kontejner p9
 

Iberka skalní - krásná, nízká trvalka, pocházející z jižní Evropy. Vytváří kompaktní bochánky. Kvete bíle, v průběhu dubna až května. Dorůstá do výšky kolem 8-10 cm. Je ideální rostlinou pro výsadbu na skalky a do nádob.

 

Pěstování: Vysazujeme ji na slunná nebo mírně polostinná stanoviště. Preferuje dobře propustné, spíše sušší půdy. Dobu kvetení prodlužujeme pravidelným odstraňováním odkvetlých květů. Vyžaduje zimní přikrývku.

Podobné produkty

 • Dvojostice - Incarvillea delavayi
  Incarvillea delavayi Atraktivní, trsovitá trvalka, s velkými, nápadnými, fialovými květy a žluto-oranžovým středem. Listy připomínající kapradí, nesou světle zelené zbarvení. Nakvétá začátkem léta. Dorůstá do výšky 40-50 cm. Ideální pro výsadbu na skalky či do nádob.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3107
 • Iberka vždyzelená 'Tahoe' - Iberis sempervirens 'Tahoe'
  Iberis sempervirens 'Tahoe' Nízká, málo se rozrůstající trvalka, dorůstající do výšky 15-30 cm. Kvete převážně bílou barvou se zeleno-žlutým středem v průběhu dubna až května. V některých případech kvetení opakuje ještě na podzim. Ideální do skalky či na okraje záhonů. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:42006
 • Iberka vždyzelená 'Appen Etz' - Iberis sempervirens 'Appen Etz'
  Iberis sempervirens 'Appen Etz' Nízká, málo se rozrůstající trvalka, dorůstající do výšky 15-20 cm. Kvete sněhově bílou barvou v průběhu dubna až května. Květy mají uprostřed žluté tyčinky. V některých případech kvetení opakuje ještě na podzim. Ideální do skalky či na okraje záhonů. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3100
 • Oman vznešený - Inula magnifica
  Inula magnifica Trvalka, dorůstající do výšky 150-200 cm. Kvete žlutě, v průběhu července až srpna. Květy jsou velké až 10 cm a mají tenké, paprskovité, okvětní lístky kolem žlutého terče. Listy jsou střídavé, zelené. Vhodná do trvalkových záhonů, krásně vynikne i jako solitéra. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3114

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.