Kakost lesní 'Album' - Geranium sylvaticum 'Album'


89 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na G
Barva: Bílá
Kvetení: Červen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Polostín
Výška 1: 40-60
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejn

Zvolte variantu

 • Balení: kontejner p9
  • Kód: 44820 |
  • Expedice jaro 2022 (> 5 ks)
  89 Kč / ks
 

Kakost lesní 'Album' - trvalka, která dorůstá do výšky 50 cm. Květenství je jasně bílé a objevuje se od června do září. Listy jsou svěže zelené, hluboce vykrojené do laloků, dělené a zubaté. Vyznačuje se rychlým růstem, výborným krytím půdy a dlouhým, vytrvalým kvetením. Je velmi nenáročný a pěstování zvládne i začátečník. 

 

Pěstování: Preferuje slunná i polostinná stanoviště. Vyžaduje běžnou zahradní, humózní, kyprou, vlhčí půdu s drobnou drenáží. Dobře snáší i vápenitou půdu. Vyžaduje běžnou zálivku. Doporučujeme příchodem zimy stonky až po zem seříznout, na jaře nové výhony opět vyženou. Mrazuvzdorný. Kakost vysazujeme do větších nádob, na okraj záhonů či do skalek.

Podobné produkty

 • glabra
  Glycyrrhiza glabra Vysoká trvalka, dorůstající výšky cca 100-150 cm. Má rovný, silný stonek s dlouhými kořeny. Květy jsou uspořádány do bledě-fialových rovných hroznů. Objevují se v červnu a červenci. Lékořice patří k léčivým rostlinám, užívá se při léčbě kašle a astmatu, ale pro svou krásu...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721654
 • Kakost x magnificum 'Rosemoor' - Geranium magnificum 'Rosemoor'
  Geranium magnificum 'Rosemoor' Výrazně kvetoucí trvalka, dorůstající výšky 40-60 cm. Květ je pětičetný, fialovo-modrý. Ideální, nenáročná a odolná trsnatá rostlina do trvalkových záhonů a přírodních partií zahrady. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2979
 • pink dwarf
  Gaura lindheimeri 'Pink Dwarf' Zajímavá odrůda díky zbarvení. Květenství se světle růžovými poupaty, z těch se otevírají bílé, růžově mramorované květy. Výška trvalky je 40 cm. Ideální do štěrkových a trvalkových záhonů.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:103445
 • Kuklík šarlatový ´Borisii Strain´ - Geum coccineum 'Borisii Strain'
  Geum coccineum 'Borisii Strain' Trvalka, dorůstající výšky i šířky 40 cm, květenství je zdvojené, pomerančově-oranžové barvy. Stonky mají vínově-červenou barvu. Květenství se objevuje od května do srpna. Kuklík je doslova lákadlem pro motýly, čmeláky a včely. Hodí se jak pro trvalkový záhon, tak...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2981

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.