Kontryhel - Alchemilla epipsila


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
119 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na A
Barva: Žlutá, Zelená
Kvetení: Červen, Červenec
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda, Vlhká půda
Světlo: Polostín
Výška 1: 20-40
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p11
Plant Passport: A: Alchemilla B: CZ-0701 C: 20/FP/0061 D: PL
 

Kontryhel - nižší trvalka. Květenství jsou drobnější a mají zeleno-žluté zbarvení. Lodyha má odstín do červena. Listy jsou velmi dekorativní a vytváří růžici. Dorůstá do výšky 30 cm. Nakvétá od června do srpna. Lze ji pěstovat jako součást trvalkového záhonu nebo v nádobě.

 

Pěstování: Nenáročná rostlina. Daří se jé na slunci a v polostínu. Preferuje vlhčí, hlinitou, humózní půdu s dostatkem živin. Je mrazuvzdorná.

Podobné produkty

 • Klejicha hlíznatá - Asclepias tuberosa
  Asclepias tuberosa  Trvalka, dorůstající výšky 70cm, květ je pomerančové barvy a je složen z většího množství okvětních lístků. Nakvétá od léta do podzimu. Opravdová rarita. Krásně vypadá jako solitéra nebo jako součást jiných, klasických a méně barevných trvalek. Přitahuje motýly.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2679
 • apricot
  Agastache mexicana 'Apricot Sprite' Oblíbená a nenáročná trvalka. Dorůstá do výšky 30 - 50 cm. Listy výrazně voní po anýzu a citrónech. Lze je přidávat do nápojů a jídel. Květy jsou výrazně oranžové. Nakvétá od července do října. Tato kráska přitahuje motýly a neměla by chybět v trvalkovém...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:101567
 • Udatna sinensis ´Zweiweltenkind´ - Aruncus sinensis 'Zweiweltenkind'
  Aruncus sinensis 'Zweiweltenkind' Trvalka, dorůstající výšky 150 cm. Lata jsou složena se romantických bílých květů. Listy jsou větší. Nakvétá od začátku července do půlky srpna. Skvěle se hodí do zahrad venkovského stylu nebo jako součást trvalkového záhonu. Lze ji také pěstovat jako soliteru....
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2668
 • Kerblík lesní 'Ravenswing' - Anthriscus sylvestris 'Ravenswing'
  Anthriscus sylvestris 'Ravenswing' Rarita, a to díky svému zbarvení. Fialovo zelené listy nechají vyniknout bílému květenství, které se objevuje od května do července. Dorůstá do výšky 80-120cm. Zajímavý a netradiční kultivar. Ideální do skalek, koryt nebo jako součást trvalkového záhonu.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:45507

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.