Krásnoočko přeslenité ´Zahreb´ - Coreopsis verticillata 'Zahreb'


69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na C
Barva: Žlutá
Kvetení: Červenec, Srpen, Září
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 20-40
Balení: kontejner
Plant Passport: A: Coreopsis B: CZ-0701 C: 21/FP/0139 D: PL

Zvolte variantu

 • Balení: kontejner p9
  • Kód: 46986 |
  • Expedice jaro 2022 (> 5 ks)
  69 Kč / ks
 

Krásnoočko přeslenité 'Zahreb' - krásná nízká trvalka. Květ je složen z pravidelných plátků, které září pestře žlutou barvou. Kvete od června do září. Dorůstá do výšky 30 cm. Velmi hojně se rozrůstá. Vynikne jako solitera v nádobě nebo jako součást trvalkového záhonu a skalky. Velmi pěkně vypadá v zahradách venkovského stylu.

 

Pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Preferuje slunná stanoviště a dobře propustnou půdu. Odkvetlé květy odstraňujeme. Rostlina je mrazuvzdorná. 

Podobné produkty

 • Chrpa pulcherrima - Centaurea pulcherrima
  Centaurea pulcherrima C. Dorůstá do výšky 30 cm a kvete od června do srpna. Přitahuje včely a motýly. Ozdobí Vám skalku nebo záhon. Hezky vypadá v kombinaci s jiným kultivarem chrpy. Vhodná k řezu.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:41928
 • Křižmolístka - Crucianella stylosa
  Crucianella stylosa Velmi hezká trvalka. Květenství je složeno z  kvítků , které jsou zbarveny do růžova. Listy jsou přisedlé a úzce kopinaté. Stonky jsou poléhavé. Kvete od května do srpna a dorůstá do výšky 20 cm. Lze ji pěstovat v nádobě nebo jako součást trvalkového záhonu.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2616
 • Krásnoočko trojkřídlé - Coreopsis tripteris
  Coreopsis tripteris Vyšší trvalka. Květy jsou velké a jsou složeny z pravidelných okvětních plátků žluté barvy. Střed je tmavě hnědý. Listy jsou úzce kopinaté. Dokáže nakvétat od začátku prázdnin až do září. Pyšní se výškou 2 m. Lze sázet jako solitera nebo jako součást trvalkového záhonu....
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2256
 • cotula
  Cotula hispida Nízká trvalka. Vrchní část lodyhy zdobí velmi zajímavé kvítky, které září žlutou barvou Rostlina je hustě olistěna drobnými lístky, které jsou zbarveny do stříbřito-zelena. Velmi dobře se rozrůstá a vytváří polštářky. Dorůstá do výšky 10 cm. Lze ji pěstovat na skalkách, v zídkách...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722028

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.