Krystalické hnojivo s Lignoh. na borůvky, rododendrony a azalky 400g


  • (> 5 ks) Skladem
139 Kč / ks
Kategorie: Hnojiva pro borůvky
Balení: 400g
 

Krystalická hnojiva Mineral s lignohumátem jsou vodou beze zbytku rozpustná hnojiva obsahující dusík, fosfor, draslík, hořčík, bór, molybden, mangan, železo, měď a zinek ve vyváženém poměru. Mikroprvky jsou ve snadno přijatelné chelátové formě. Hnojiva lze použít v závlahových systémech, kapkové závlaze, hydroponii či aplikaci postřikem na list (tzv.foliární aplikace). Jednotlivé druhy hnojiv lze bez omezení míchat s běžnými přípravky na ochranu rostlin, pokud to nezakazuje výrobce pesticidů. Tento druh hnojiva je navíc obohacen o lignohumát, jenž představuje výhody vněm obsažené.

 

Krystalické vodorozpustné NPK hnojivo s obsahem lignohumátu 17% N + 8% P2O5 + 14% K2O + 12% S + mikroprvky

Obsah stopových prvků hnojiva:

B 0,08 % pro kvalitní květenství

Mo 0,005 % pro bohaté kvetení

Fe 0,04 % (EDTA) pro tvorbu listové zeleně

Cu 0,015 % (EDTA) pro fotosyntézu

Mn 0,04 % (EDTA) pro kvalitní růst bez deformací

Zn 0,01 % (EDTA) pro ideální růst

 

Neobsahuje vápník. Podporuje včasnou násadu květů a vyzrávání plodu a jejich trvanlivost. Při správném dávkování nezasoluje půdu. Je snadno rozpustné. Zlepšuje ekologické situace na zahradě. Zlepšuje půdní edafon - prospívá organismům žijícím v půdě. Výrazně zlepšuje zdravotní stav rostlin (obranyschopnost). Zvyšuje příjem živin a následně snižuje vyplavování přebytečných minerálních hnojiv do spodních vod.

 

Použití a dávkování:

Krystalické hnojivo Mineral s lignohumátem na borůvky je určené k výživě všech druhů kyselomilných rostlin (rododendronů, azalek, vřesů, kanadských borůvek apod.). Vyváženým složením hlavních živin a obsahem mikroprvků poskytuje těmto rostlinám vše potřebné ke zdravému vývoji. Vysoký obsah fosforu a draslíku významně ovlivňuje množství květů a kvalitu plodů. Hnojení provádíme zpravidla klasickou zálivkou nebo postřikem na list. Pro zálivku nasypeme 20 g hnojiva (1 odměrka) do 10 l vody, zamícháme a zaléváme na substrát až do jeho nasycení. Hnojivou zálivku aplikujeme v období vegetace 1x za týden. Při postřiku na list smícháme poloviční dávku hnojiva tj. 1 odměrku v 20 l vody a tímto roztokem stříkáme listy rostlin rovněž 1x za týden. Postřik neprovádíme za přímého slunečního svitu, aby nedošlo k popálení listů slunečními paprsky.

Balení 400 g je na 200 l zálivky - 400 l postřiku.  

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.