Mařinka vonná (Galium) - Asperula odorata (Galium)


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na A
Barva: Bílá
Kvetení: Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Polostín, Stín
Více: Jedlá, Voňavá
Výška 1: 20-40
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
Plant Passport: A: Asperula B: CZ-0701 C: 21/FP/0102 D: PL
 

Mařinka vonná (Galium) - nádherně vonící trvalka, dorůstající výšky 40 cm. Květenství je složeno z drobných okvětních lístků bílé barvy. Nakvétá od května do června. Nať se používá v lidovém léčitelství i jako aromatická přísada do bylinných likérů. Vhodná je jako solitera nebo jako součást trvalkového záhonu. Je mrazuvzdorná.

 

Pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Daří se jí ve stínu nebo polostínu. Vyžaduje dobře propustnou a vlhkou půdu. Je mrazuvzdorná. 

Podobné produkty

 • Tařička x cultorum ´Dr. Mules Variegata´ - Aubrieta x cultorum 'Dr. Mules Variegata'
  Aubrieta x cultorum 'Dr. Mules Variegata' Opravdu krásná nízká skalnička. Dorůstá  do výšky 10-15 cm a nakvétá od dubna do května velkým množstvím fialových kvítků, které tvoří kompaktní polštáře. Za zmínku stojí drobné listy, které jsou panašované. Dobře pokrývá střešní zahrady, zídky....
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2780
 • asplenium
  Asplenium trichomanes  Nízká kapradina, která dorůstá do výšky 30 cm. Listy vyrůstají v trsech a jsou zbarvené do tmavší zelené. Rostlina Vám bude dělat radost na skalkách. Dobře vypadá také v nádobě nebo jako součást trvalkového záhonu. Je mrazuvzdorná.  
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:721956
 • Pochybek šlahounovitý - Androsace sarmentosa
  Androsace sarmentosa Nízká trvalka. Květy májí fialovou barvu. Dorůstá do výšky 15 cm a šířky 30 cm. Tento druh trvalky Vám dokáže vytvořit hustý koberec. Nakvétá od května do června. Vhodná je do nádob, koryt nebo skalek. Preferuje světlé nebo polostinné stanoviště, ale nikoliv přímý úpal.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0670
 • regado red
  Aubrieta x cultorum 'Regado Red' Nízká, stálezelená kobercovitá trvalka. Dorůstá do výšky 10cm a šířky 30cm. Květenství je drobné, velmi bohaté, má červeno-růžovou barvu. Nakvétá v průběhu dubna do května. Ideální na skalku, do záhonu nebo nádoby. Skvěle vypadá v kombinaci s netřesky nebo...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2783

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.