Náprstník červený ´Apricot´ - Digitalis purpurea 'Apricot'


119 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na D
Barva: Růžová
Kvetení: Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Více: Jedovatá
Výška 1: 80-100
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p11
Plant Passport 2: A: Digitalis B: CZ-0701 C: 21/FP/0039 D: PL

Zvolte variantu

 • Balení: kontejner p9
  • Kód: 52677 |
  • Expedice jaro 2022 (> 5 ks)
  119 Kč / ks
 

Náprstník červený 'Apricot' - dvouletá někdy i víceletá, 100 cm vysoká bylina. V prvním roce vyrůstá velká růžice přízemních listů, ve druhém roce následuje kvetoucí lodyha, která je hustě obalena smetanově-růžovými kvítky. Vnitřní část je skvrnitá. Kvete od května do června. Ideální jako solitera nebo jako součást trvalkového záhonu. Vhodná k řezu. Rostlina je jedovatá. 

 

Pěstování: Náprstník preferuje půdy čerstvě vlhké, humózní, nevápenité a slunné stanoviště až polostín. Nemá rád přemokřenou, ale ani příliš suchou zeminu. V období kvetení ho doporučujeme pohnojit hnojivem pro kvetoucí rostliny. Stříháme ho tak, že nejvyšší stvol necháme vykvést a po odkvětu ho zkrátíme o polovinu.      

Podobné produkty

 • Kosmatec lineare - Delosperma lineare
  Delosperma lineare Nízká sukulentní trvalka. Květy má pestře žluté. Dorůstá do výšky 5-10 cm. Hustě se rozrůstá a tvoří polštářky. Kvete od léta do brzkého podzimu. Ideální na skalky, zídky nebo mezi kameny. Lze ji pěstovat i v nádobě.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3162
 • Chudina ramosissima var. glabrifolia - Draba ramosissima var.glabrifolia
  Draba ramosissima var.glabrifolia Poloopadavá trvalka, původem z Velké Británie, střední a jižní Evropy a Karpat, vytvářející půdní pokryv či pomalu se rozrůstající polštáře z listových růžic. Listy jsou čárkovitě kopinaté, tmavě zelené a brvité. Koncem jara kvete drobnými, jasně bílými květy v...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3310
 • delphinium black knight (1)
  Delphinium 'Pacific-Serie Black Knight' Další kráska této řady. Lodyha je obalena modrofialovými květy. Okamžitě upoutá Vaší pozornost. Listy jsou dělené. Dorůstá do výšky 200 cm a kvete od června do srpna. Vynikne jako soliterní rostlina nebo jako součást trvalkového záhonu. Hezky vypadá ve...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3175
 • Dryádka osmiplátečná - Dryas octopetala
  Dryas octopetala Stálezelená rozprostřená, na bázi dřevnatá trvalka. Dorůstá do výšky 20 cm. Zelené listy jsou neopadavé, laločnaté, květy pohárkovité, bílé s osmi okvětními lístky, prostředek květu je krásně žlutý. Kvete začátkem léta. Uplatní se zejména na skalkách.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3313

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.