Petunia 'Red Improved' - Petunia hybrida 'Red Improved'


 • (> 5 ks) Expedice duben 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Muškáty a balkonovky
Balení: kontejner p10 a větší
 

Petunia 'Red Improved' - letnička, která se vyznačuje kompaktním, převislým a hustým růstem. Dorůstá do výšky 30 - 35 cm a šířky okolo 20 - 25 cm. Listy mají svěží zelenou barvu, jsou eliptické i vejčité a  při konci zašpičatělé. Lodyhy a listy bývají většinou porostlé chlupy. Květy jsou sametové, výrazně červené s viditelným žilkováním. Samotné květenství je velmi bohaté. Okvětní plátky mají jedinečnou texturu, spolu s bíle kvetoucími letničkami vytvoří velmi zajímavý kontrast. Nakvétá od května do října.

 

Pěstování: Petúnie nebo surfinie? Surfinia je zjednodušeně vegetativně množená petúnie, jedná se obchodní název společnosti SUNTORY, která ním přišla jako první. Pěstování je velice jednoduché při dodržení několika zásad. Petúnie nesnášejí těžké půdy, sázíme do speciálního substrátu pro petúnie (surfinie), který je k dostání v každém zahradnictví. Při výsadbě dáme na dno nádob vrstvu keramzitu nebo hliněných střepů. Nejlépe rostou na slunci na jižní a jihozápadní straně, je nutné pravidelné zalévání. Ideální je, pokud jsou zasazeny v samozavlažovacích nádobách. Přihnojování provádíme každodenně, nejlépe tak, že doporučenou dávku hnojiva na týden rozdělíme do každé zálivky. Za chladných a vlhkých dní omezíme zálivku a snížíme hladinu vody v truhlíku. Déšť a dlouhodobé větrné počasí velkým a křehkým květům petúnií nesvědčí. Po déletrvajících deštích odstraníme všechny rozmoklé, poškozené a uvadlé květy, rostlina bude za několik dní opět v plném květu. Pokud se objeví chloróza na listech (světle zelené mladé výhonky), je nutné přihnojení hnojivem s vyšším obsahem železa. Z chorob je časté padlí, které napadá petúnie při vlhkém deštivém počasí, preventivně ošetříme rostliny vhodným fungicidem. Ze škůdců jsou nejhorší mšice, molice, svilušky a na mladších rostlinách si rádi pochutnávají slimáci. Ošetřujeme vhodným pesticidem. Osvědčilo se nám přidávat do substrátu při výsadbě granulovaný pesticid, v takovém případě si rostlin hmyz minimálně tři měsíce nevšimne.

Podobné produkty

 • lona
  Pelargonium peltatum 'Lona' Velmi pěkný kultivar, s čistě bílými okvětními plátky, které obzvláštňují purpurově fialové jazýčky na středu každého z nich. Květy jsou zdvojené, tvoří bohatá, kulovitá květenství na 30-40cm dlouhých přepadávajících šlahounech. Rozkvétá od dubna do října. 
  Dostupnost:Expedice duben 2022 > 5 
  Kód:721881
 • Hvozdík 'SuperTrouper Grace' - Dianthus 'SuperTrouper Grace'
  Dianthus 'SuperTrouper Grace' Trvalka, která dorůstá do výšky okolo 15 - 20 cm, dle podmínek pěstování. Listy má úzké, svěže zelené, mohou se vyskytovat i s mírným stříbřitým nádechem. Tvoří kompaktní polštáře. Květ je plný, načechraný a má nádherně pastelově fialovou barvu. Kvete v průběhu...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:722093
 • bernd
  Pelargonium zonale 'Bernd' Kompaktně rostoucí, vzpřímený kultivar, s nádhernými, výrazně červenými plnými květy. Ty se objevují od května do října. Keřík dorůstá do výšky 30-50cm, při šířce 40-60cm. Zvlněné listy mají zelenou barvu. Nenáročný na pěstování, i stanoviště.
  Dostupnost:Expedice duben 2022 > 5 
  Kód:721883
 • Petunia 'Ray Black' - Petunia hybrida 'Ray Black'
  Petunia hybrida 'Ray Black'  Letnička, která má kompaktní růst, je velmi hustě větvená. Dorůstá do výšky 30 - 35 cm a šířky okolo 20 - 25 cm. Listy mají svěží zelenou barvu, jsou eliptické i vejčité a  při konci zašpičatělé. Lodyhy a listy bývají většinou porostlé chlupy. Květy jsou...
  Dostupnost:Expedice duben 2022 > 5 
  Kód:1196

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.