Trávnička přímořská ´Alba´ - Armeria maritima 'Alba'

 • 1 z 2

 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na A
Barva: Bílá
Kvetení: Květen
Stanoviště: Suchá půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 10-20
Zazimování: Zimní kryt
Balení: kontejner p9
Plant Passport: A: Armeria B: CZ-0701 C: 21/FP/0139 D: PL
 

Trávnička přímořská 'Alba' - trvalka, dorůstající výšky 15 cm. Květenství je tvořeno z okvětních plátků, které jsou zbarveny do sněhově-bíla. Rostlina vytváří trsy zelených listů. Nakvétá od května do června. Hodí se do skalek nebo jako součást trvalkového záhonu. Je mrazuvzdorná. 

 

Pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Má ráda slunná stanoviště. Preferuje dobře propustnou, sušší půdu. Nemá ráda přemokření. 

Podobné produkty

 • Amsónie tabernaemontana - Amsonia tabernaemontana
  Amsonia tabernaemontana Velmi zajímavý kompaktní kultivar. Vrchol vzpřímeného stonku zdobí modré kvítky. Dorůstá do výšky 1 m a kvete od května do června. Skvěle vypadá jako součást trvalkového záhonu. Hodí se do zahrad venkovského stylu ve společnosti s okrasnými travinami.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:4860
 • Topolovka růžová plena ´Chaters Gelb´ - Alcea rosea plena 'Chaters Gelb'
  Alcea rosea plena 'Chaters Gelb' Další krásný kultivar. Plná květenství jsou složena z okvětních plátků žluté barvy. Listy jsou velmi dekorativní a mají lehce zvlněné okraje. Dorůstá do výšky 170 cm. Nakvétá od června do září. Skvěle vynikne jako soliterní rostlina nebo jako součást trvalkového...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0621
 • Pelyněk estragon ´French Dragon´ - Artemisia dracunculus ´French Dragon´
  Artemisia dracunculus ´French Dragon´ Vytrvalá bylina. Rozvětvenou lodyhu zdobí stopkaté žluté kvítky. Listy jsou úzké a mají sytě zelenou barvu. Dorůstá do výšky 1 m a kvete od srpna do září. Využívá se v lidovém léčitelství a v gastronomii. Lze ji pěstovat v zemi i v nádobě.    
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:55224
 • morello
  Agastache 'Morello' Vytrvalý keřík, dorůstající do výšky 50-60cm. Má výrazné, anýzovo-mátové aroma. Stonky má rovné, slabě rozvětvené, plné purpurově-červených květů na jejich vrcholcích. Listy jsou tmavě zelené, s vroubkovanými nebo pilovitými okraji. Rostlina nakvétá v průběhu celého léta a je...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:100151

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.