Záplevák autumnale ´Helena Gold´ - Helenium autumnale 'Helena Gold'


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
119 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na H
Barva: Žlutá
Kvetení: Srpen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Více: Vhodná k řezu
Výška 1: 60-80
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p11
Plant Passport: A: Helenium B: CZ-0701 C: 20/FP/0135 D: PL
 

Záplevák autumnale 'Helena Gold' - vyšší trvalka, která dorůstá do výšky cca 100 cm. Pyšní se nádhernými zlato-žlutými květy, které kvetou od července do srpna. Vhodná k řezu a do trvalkových záhonů. Navzdory svému českému jménu se plevelně nerozrůstá ani nevysemeňuje. Ideální rostlina do každé zahrady.

 

Pěstování: Vysazujeme ho na živinami bohatá, mírně vlhká místa, na slunce až do polostínu. Pravidelným odstraňováním odkvetlých květů, prodloužíme dobu kvetení až do podzimu. Je plně mrazuvzdorný.  

Podobné produkty

 • Devaterník x hybr. ´Golden Queen´ - Helianthemum x hybr. 'Golden Queen'
  Helianthemum x hybr. 'Golden Queen' Krásná trvalka, která vytvoří kompaktní keříky, dorůstající výšky 20 cm. Kvete žlutými květy v chudých koncových hroznech, od května do července. Vhodná do trvalkových zákonů či různých koryt a nádob. Zaujme na první pohled.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3027
 • Jaterník podléška - Hepatica nobilis
  Hepatica nobilis Trvalka, dorůstající výšky 10-15 cm, kvete modrými až modro-fialovými květy. Květenství se objevuje v březnu a dubnu. Patří mezi léčivé rostliny, užívá se při nemocech jater a žlučníku. Trojlaločné listy jsou sytě zeleně vybarvené. Nejčastěji roste v listnatých lesích a...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3086
 • siesta
  Helenium x hybr. 'Siesta' Dobře se dělící, kompaktní, nižší trvalka s květy tvořící jednotlivé, mírně zvlněné okvětní plátky, v sytě rudé barvě. Dorůstá do výšky 45-60 cm. Je doslova lákadlem pro motýly, čmeláky a včely. Vhodná do trvalkových záhonů, ale krásně vynikne i jako solitéra. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:99390
 • Záplevák autumnale ´Helena Red´ - Helenium autumnale 'Helena Red'
  Helenium autumnale 'Helena Red' Vyšší trvalka, která dorůstá do výšky cca 80 cm. Pyšní se nádhernými květy červených odstínů, které se objevují od července do září. Vhodná k řezu a do trvalkových záhonů. Navzdory svému českému jménu se plevelně nerozrůstá ani nevysemeňuje. Ideální rostlina...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:67698

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.