Azorela třídílná ´Minima´ - Azorella trifurcata 'Minima'


69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na A
Barva: Žlutá
Kvetení: Červen
Stanoviště: Suchá půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 0-10
Zazimování: Zimní kryt
Balení: kontejner
Plant Passport 2: A: Azorella B: CZ-0701 C: 20/FP/0041 D: PL
Plant Passport: A: Azorella B: CZ-0701 C: 20/FP/0061 D: PL

Zvolte variantu

 • Balení: kontejner p9
  • Kód: 2795 |
  • Expedice jaro 2022 (> 5 ks)
  69 Kč / ks
 

Azorela třídílná ´Minima´ - nižší, stálezelená půdopokryvná skalnička. Dorůstá do výšky pouhých 3-5 cm. Krásné, pestře žluté kvítky se objevují v průběhu června a vydrží až do července. Listy jsou lesklé a zbarvené do světlejší zelené. Velmi dobře se rozrůstá a vytváří koberce. Vhodná do skalek, koryt, obrub chodníků a zídek. 

 

Pěstování: Rostlina není náročná na pěstování. Vyžaduje slunná stanoviště a suchou, dobře propustnou půdu. Na zimu doporučujeme rostlinu zakrýt. 

Podobné produkty

 • Kerblík lesní - Anthriscus sylvestris
  Anthriscus sylvestris Trvalka dorůstající do výšky 120 cm. Vyskytuje se na vlhčích loukách, v křovinách a v lese. Květenství je bílé, kvete od května do června. Listy jsou vejčitě kopinaté a zubaté. Velmi dobře se množí. Vysazujeme ji do skalek nebo může být součástí trvalkových záhonů. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:45501
 • Pažitka pobřežní - Allium schoenoprasum
  Allium schoenoprasum Vytrvalá, trsnatá, až 50 cm vysoká bylina. Listy jsou duté, trubkovité, do 0,5 cm v průměru, lysé.  Nakvétá koncem května. Barva květů je fialová. Pažitka obsahuje značné množství vitamínu C a B2, proto bývá zejména na jaře oblíbenou naťovou zeleninou. Lze ji zasadit do...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0631
 • Alyssum (AURINIA) saxatile 'Compactum Goldkugel'
  Alyssum (AURINIA) saxatile 'Compactum Goldkugel' Nízká trvalka. Drobné kvítky mají pestře žlutou barvu. Listy vytváří růžici, jsou zbarveny do zelena s lehkým odstínem šedé. Dorůstá do výšky 30 cm a kvete od dubna do června. Lze ji pěstovat na skalce, v zídkách nebo mezi kameny.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:0652
 • royal blue
  Aubrieta x cultorum 'Royal Blue' Nízká a stálezelená skalnička. Dorůstá do výšky 10-15 cm. Nakvétá velkým množstvím modro-fialových kvítků od dubna do května. Květenství vytváří husté a kompaktní polštáře. Skvěle vypadá na skalce v kombinaci s jinými kultivary tařičky nebo s netřesky, lomikameny...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:90325

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.