Kamejka rozkladitá 'Heavenly Blue' - Lithodora diffusa 'Heavenly Blue'


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
119 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na L
Barva: Modrá
Kvetení: Červen, Červenec, Srpen, Květen
Stanoviště: Suchá půda
Světlo: Slunce
Výška 1: 10-20
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p11
Plant Passport: A: Lithodora B: CZ-0701 C: 21/FP/0139 D: PL
 

Kamejka rozkladitá 'Heavenly Blue' - krásná trvalka, dorůstající do výšky 15-20 cm. Nese drobné, ale velmi efektní zvonkovité nebesky tmavo-modré květy, které se objevují od konce května a pokračují do konce léta. Tvoří úhledný koberec. Vhodná na skalky nebo do kamenných koryt.

 

Pěstování: Preferuje slunné či polostinné stanoviště. Půdu volíme běžnou, dobře propustnou s drobnou drenáží. Nesnáší přemokření. Mrazuvzdorná. 

Podobné produkty

 • mountain
  Lewisia cotyledon 'Mountain Dreams' Pokryvná a stálezelená skalnička. Květy mohou zářit mnoha barvami. Za zmínku stojí růžová, žlutá, meruňková, nebo červená. Listy tvoří růžici a jsou polosukulentní. Dorůstá pouze do 10 cm. Kvete od května do září. ideální na skalku, zídek nebo mezi...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:83454
 • ingwersen
  Liriope muscari 'Ingwersen' U nás méně známá trvalka, dorůstající výšky 20-40 cm. Vytváří husté trsy, ze kterých vyrůstají dlouhé stonky a na nich vykvétají od srpna do září klasy sytě fialových květů. Listy jsou úzké, lesklé, tmavě zelené. Vhodná jako podrost pod vzrostlé stromy, na...
  Dostupnost:Skladem > 5 
  Kód:721679
 • Vrbina brvitá ´Fire Cracker´ - Lysimachia ciliata 'Fire Cracker'
  Lysimachia ciliata 'Fire Cracker' Bujně se rozrůstající, atraktivní trvalka s červeně zbarvenými listy a drobnými, zářivě žlutými květy, které vykvétají od května do června. Dorůstá do výšky kolem 60 cm. Vhodná do skalky či různých dekorativních nádob. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2939
 • Kyprej vrbice ´Rosy Gem´ - Lythrum salicaria 'Rosy Gem'
  Lythrum salicaria 'Rosy Gem' Kultivar, dorůstající do výšky kolem 1 m. Kvete purpurově-růžovými květy v průběhu června a srpna. Květenství je v dlouhých latách, které lákají včely a motýly. Vhodná na okraje trvalkových záhonů, do truhlíků a nádob, k řezu do vázy. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2946

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.