Kapradiník bažinný - Thelypteris palustris


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
199 Kč / ks
Kategorie: Kapradiny
Barva: Zelená
Stanoviště: Vlhká půda, Voda a bažina
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 80-100
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p11
 

Kapradiník bažinný - kapradina s nevytrvalými listy, které dorůstají do výšky 20 - 100 cm. Vyrůstají z plazivého oddenku, který na sobě nemá zbytky bází odumřelých listů. Čepel je zpeřená, kopinatá k vrcholu zúžená. Listy mají svěží zelenou barvu. Kapradiník bažinný se celkově vyskytuje velmi zřídka. Výborně se hodí pro pěstování ve vodních zahradách. Jedná se o rostlinu rostoucí v podmáčených stanovištích, s čímž se musí při pěstování počítat.

 

Pěstování: Vyžaduje polostín až stín a lehčí, běžnou půdu. Vyžaduje vlhkou polohu, ale dobře odvodněnou zem, aby v zimě neshnila. Na jaře odřežte všechny loňské listy, čímž podpoříte růst nových a zdravých. Množí se na jaře dělením trsů. Vhodná do trvalkových záhonů nebo jako solitéra.

Podobné produkty

 • Kapraď Wallichova - Dryopteris wallichiana
  Dryopteris wallichiana Oblíbená trvalka, dorůstající výšky až 150 cm. Mladé listy mají zlato-zelenou barvu, později světle zelenou. Má tmavě hnědé žebry. Nádherná kapradina pro místa mimo přímé slunce, do lemů k zídkám či valům, neboť krásně vynikne s kamenitým pozadím či jako podrost.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3321
 • Kapraď rezavá (syn. Borreri) - Dryopteris affinis (syn. Borreri)
  Dryopteris affinis (syn. Borreri) Trsnatě rostoucí kapradina, dorůstající do výšky 80 cm. Listy jsou tmavě zelené, lesklé, při rašení bronzově červené a jsou zelené i v zimě. Vhodná do trvalkových záhonů či jako solitéra.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3314
 • Kapraď široká - Dryopteris austriaca
  Dryopteris austriaca Vlhkomilná trvalka, dorůstající do výšky 30-90 cm, má sytě zelené listy, s o něco tmavšími stonky. Listy jsou podlouhle kopinaté až vejčité, na vrcholu špičaté, pilovitě zubaté. Spory jsou zralé od července do září. Vhodná do trvalkových záhonů či jako solitéra.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:4971
 • burgundy
  Athyrium nipponicum 'Burgundy Lace' Krásně zbarvená kapradina, s kopinatými listy, které tvoří barevnou růžici. Dorůstá do výšky i šířky 0,3-0,6m. Rašící listy mají tmavší, vínovou barvu, postupně dozrávají do stříbřitě zelené, ale zachovávají si fialová střední žebra. Vynikne jako solitera nebo...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:100193

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.