Krokus ´Flower Record´


 • (> 5 ks) Předobjednávka září 2020
6 Kč / ks
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 7/8
 

Krokus 'Flower Record' - velkokvětý krokus s tmavě fialovými květy. Tvarově květy připomínají šálek a otevírají se pouze na slunci. Dorůstá do výšky 15 cm. Kvete již od brzkých jarních měsíců. Výborně se hodí do skalek i interiéru. Listy jsou zelené, úzké a decentně doplňují krokusy.

 

Pěstování: Cibule krokusů můžeme sázet do květináčů, pod stromy, na okraje záhonů a nebo na skalku. Krokusům vyhovuje lehčí humózní a dobře prokypřená půda. Krokusy jsou citlivé na přemokření, ale nesvědčí jim ani příliš přeschlá zemina. Existují dva druhy krokusů, jarní a podzimní. Ty podzimní krokusy sázíme na slunečné stanoviště, jarní spíše do polostínu, ovšem oba typy krokusů potřebují 4 - 6 hodin denního světla. Sázíte-li krokusy do květináče, dejte na dno květináčů zhruba do výšky 4 cm štěrk nebo hrubý písek, na ten pak vrstvíme vhodnou zeminu až po okraj květináče. Cibulky sázíme v květináči i v půdě do hloubky 8 - 12 cm. Sázíme je ve skupinách po 3 - 5 ks, zhruba 2 cm od sebe. Jarní krokusy vysazujeme v září - říjnu, podzimní v období od konce června do konce července. 

 

Více na: Návod na pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • mandela
  Hippeastrum 'Mandela' Tajemné, velké a neodolatelné květy tohoto hvězdníku Vás okouzlí. Barva je namixovaná z nejtemnějších červených až černých odstínů, květy působí sametovým dojmem. Dorůstá do výšky 40 - 60 cm. Květy nesou pevné a světle zelené stonky. 
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99694
  Amarylis ´Mandela´
  299 Kč / ks
 • princes
  Hippeastrum 'Princess Claire' Bílé okvětní plátky jsou důmyslně protkané červeným odstínem, ve formě žilkování. Hrdlo a prašníky jsou hráškově zelené. Stejně jako silné stonky. Květy mají v průměru až 20 cm, celkově dorůstá do výšky 50 - 60 cm. Nakvétá obvykle v průběhu ledna až března. Pokud...
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99707
 • sail
  Narcissus 'Yellow Sailboat' Nádherné citronově žluté okvětní plátky, kde se uprostřed nich tyčí stejně zabarvená korunka, Vás okouzlí. Květy jsou velké a tyčí se na silném stonku, což je předurčuje k řezu. Nakvétají v průběhu dubna a dorůstá do výšky okolo 40 cm. 
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99613
 • romance
  Crocus chrysanthus 'Romance' Atraktivní kultivar, s krémově žlutými květy, ve kterých se odráží sluneční paprsky. Při slunečním svitu se květy doširoka rozevírají, při špatném počasí naopak zavírají. Dorůstá do výšky 10 cm. Nakvétá od února do března.   
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:78553
  Krokus ´Romance´
  4 Kč / ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.