Třezalka kalíškatá ´Rose Von Sharon´ - Hypericum calycinum 'Rose Von Sharon'


159 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na H
Barva: Žlutá
Kvetení: Červen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Výška 1: 20-40
Zazimování: Zimní kryt
Balení: kontejner p9

Zvolte variantu

 • Balení: kontejner C2
  • Kód: 722005 |
  • Expedice jaro 2022 (> 5 ks)
  159 Kč / ks
 

Třezalka kalíškatá 'Rose Von Sharon' - trvalka, dorůstající do výšky 30 cm. Vytváří v průměru 5-7 cm velké zlato-žluté, miskovité květy, které jsou ozdobou během celého léta. Kvete v červenci do září. Vysazuje se jako půdopokryvná dřevina pod stromy, ale krásně vypadá také jako solitéra. 

 

Pěstování: Dobře roste na slunci i ve stínu, na sušších, humózních, dobře propustných půdách. Daří se ji i v písčitých, kyselých, až mírně zásaditých substrátech. Na těžších půdách trpí rzí. V silnějších zimách namrzá, ale po zpětném řezu dobře obrůstá. Díky bohatě větvenému kořenovému systému se používá na zpevnění terásek a malých zídek.

Podobné produkty

 • Záplevák x hybr. ´Moerheim Beauty´ - Helenium x hybr. 'Moerheim Beauty'
  Helenium x hybr. 'Moerheim Beauty' Trsnatě rostoucí trvalka, dorůstající výšky 100-120 cm, květenství je červené, objevuje se od července do srpna. Hodí se pro skupinovou výsadbu i jako solitéra. Květy jsou vhodné k řezu do vázy.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3018
 • Helenium autumnale 'Helena Gold'
  Helenium autumnale 'Helena Gold' Vyšší trvalka, která dorůstá do výšky cca 100 cm. Pyšní se nádhernými zlato-žlutými květy, které kvetou od července do srpna. Vhodná k řezu a do trvalkových záhonů. Navzdory svému českému jménu se plevelně nerozrůstá ani nevysemeňuje. Ideální rostlina do...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3010
 • Janeba drsná ´Helhan´ (Loraine Sunshine) - Heliopsis helianthoides 'Helhan' (Loraine Sunshine)
  Heliopsis helianthoides 'Helhan' (Loraine Sunshine) Trvalka, dorůstající do výšky 75 cm, květy jsou zlato-žluté s tmavším terčem. Mají kopretinový tvar. Vhodná do trvalkových záhonů v kombinaci s travinami i k řezu. Zpříjemní Vám záhon i domov.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:3054
 • gelber
  Helianthemum x hybr. 'Gelber Findling' Krásná trvalka, která vytvoří kompaktní keříky, dorůstající výšky 20 cm. Kvete žlutými květy v chudých koncových hroznech, od května do července. Vhodná do trvalkových zákonů či různých koryt a nádob. Zaujme na první pohled.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:103469

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.