Tulipán ´Carnaval de Rio´


 • (> 5 ks) Předobjednávka září 2020
9 Kč / ks
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 12/+
 

Tulipán 'Carnaval de Rio'- probarvenost okvětních plátků je unikátní. Sněhově bílé plátky jsou uprostřed probarveny nádherným červeným žíháním. Květy jsou jednoduché, objevují se v průběhu dubna a května. Rostlina dorůstá do výšky okolo 50 cm, pro řez je tedy ideální. Vynikne i samostatně, díky pestrosti květů.

 

Pěstování: Tulipány vyžadují slunné stanoviště a písčitohlinité, neutrální až alkalické půdy s dostatečným obsahem humusu a živin. Mohou růst ve všech průměrných zahradních půdách. Cibule vysazujeme od září do listopadu do dobře zpracované půdy. Hloubka výsadby záleží na velikosti cibule. Drobné cibulky sázíme do hloubky 6 - 8 cm, větší do hloubky 10 -12 cm, v písčitých půdách se sázejí o 2- 3 cm hlouběji. Právě mělká výsadba je nejčastěji příčinou neúspěchu pěstování. Vzdálenost cibulí pří výsadbě se pohybuje zhruba mezi 3 - 5 násobkem průměru cibule. Cibule se vysazují špičkami vzhůru. Tulipány se používají do skalek či okrasných záhonů. Doporučujeme skupinovou výsadbu. 

 

Více na: Pěstování cibulovin

Podobné produkty

 • naranja
  Hippeastrum 'Naranja' Vyniká hluboce červenooranžovými květy, ty mají v průměru až 18 cm. Dorůstá do výšky okolo 50 cm. Při hrdle je barva temnější. Květy jsou neseny světle zelenými a silnými stonky. Nakvétá nejčastěji v období ledna až března.
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99700
  Amarylis ´Naranja´
  299 Kč / ks
 • snow
  Crocus vernus 'Snow Bunting' Květ ve tvaru kalichu se doširoka otevírá již v průběhu března a dubna, a to za slunečného počasí, naopak při dešti či noci se květy zavírají. Mají sněhově bílou barvu, vnitřek květů září zlato žlutým odstínem. Dorůstá do výšky 10 cm. 
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99648
 • rubra
  Fritillaria imperialis 'Rubra' Kultivar s mimořádně velkými květy oranžové barvy s nádechem karmínové, které zdobí žluté tyčinky. Květina dorůstá do výšky 90 cm. Kvete od března do května.
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99663
 • double
  Hippeastrum 'Double Circus' Velkolepé a plné květy Vás ihned zaujmou. Jsou opravdu velké, v průměru mohou mít až 20 cm. Vnitřní okvětní plátky mají občas bílé proužkové probarvení uprostřed, jinak jsou oranžově červené. Dorůstá do výšky zhruba 50 cm. Květenství je neseno silnými stonky. Nakvét v...
  Dostupnost:Předobjednávka září 2020 > 5 ks
  Kód:99680

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.