Tulipán ´Toronto´ 10 ks


 • (>5 balení) expedice od září
119 Kč / balení
Kategorie: Cibuloviny
Balení: cibule 12/+ 10 kusů
 

Tulipány vyžadují slunné stanoviště a písčitohlinité, neutrální až alkalické půdy s dostatečným obsahem humusu a živin. Mohou růst ve všech průměrných zahradních půdách. Cibule vysazujeme od září do listopadu do dobře zpracované půdy. Hloubka výsadby záleží na velikosti cibule. Drobné cibulky sázíme do hloubky 6 - 8 cm, větší do hloubky 10 -12 cm, v písčitách půdách se sázejí o 2- 3 cm hlouběji. Právě mělká výsadba je nejčastěji příčinou neúspěchu pěstování. Vzdálenost cibulí pří výsadbě se pohybuje zhruba mezi 3 - 5 násobkem průměru cibule. Cibule se vysazují špičkami vzhůru. Tulipány se používají do skalek či okrasných záhonů. Doporučujeme skupinovou výsadbu. 

Podobné produkty

 • las
  Narcissus 'Las Vegas' Tento narcis má obrovské květy. Ty jsou tvořeny jasně žlutou pakorunkou, která je lemovaná světle žlutými až krémovými okvětními plátky. Listy mají trávové zabarvení, jsou asi 1 cm úzké. Dorůstá do výšky okolo 45 cm. Kvete od března do května.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:99591
 • clair
  Iris reticulata 'Clairette' Vzrůstem se jedná o trpaslíka, dorůstá do výšky max 10 - 12 cm. Květy jsou pomněnkově modré, jazýček pak bílý s královsky modrou špičkou. Kvete již na konci zimy. Listy jsou štíhlé, světle zelené a většinou květ několikanásobně přerostou. 
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:99652
 • beatrix
  Iris reticulata 'Lady Beatrix Stanley' Pronikavě modré okvětní plátky jsou velmi zajímavé. O něco více zajímavý je pak samotný jazýček, je probarvený bílými skvrnami a klasickým žlutým pruhem. Rostlina dorůstá do výšky zhruba 15 cm. Nakvétá již od časného jara, zhruba od března.
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:99656
 • Snímek obrazovky (7)
  Hyacinthus 'Sky Planet' Pastelově vybarvený hyacint, který nakvétá od dubna. Velmi příjemně voní. Květy mají velmi jemné probarvení s tóny bílé, růžové až modro fialové barvy. Listy jsou kopinaté a tmavě zelené. Dorůstá do celkové výšky 40 cm a šířky zhruba 15 cm. Rostlina je vhodná pro výsadbu...
  Dostupnost:expedice od září > 5 
  Kód:723343

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.