Jahodník vesca 'Multiplex' - Fragaria vesca 'Multiplex'


 • (> 5 ks) Expedice jaro 2022
69 Kč / ks
Kategorie: Trvalky začínající latinsky na F
Barva: Bílá
Kvetení: Květen
Stanoviště: Svěží čerstvá humózní půda
Světlo: Slunce, Polostín
Více: Jedlá
Výška 1: 10-20
Zazimování: Mrazuvzdorné
Balení: kontejner p9
 

Jahodník vesca 'Multiplex' - plazivá trvalka, která plodí malé, voňavé jahůdky. Plody jsou jedlé. Dorůstá do výšky 15 cm. Květenství je bílé a objevuje se v květnu. Vejčité, na okrajích zubaté listy mají jasně zelené vybarvení. Ideální podrostová rostlina pod keře a stromy, na svahy. 

 

Pěstování: Vyžaduje slunné stanoviště až polostín. Půda propustná, mírně vlhká. Vytváří hojné šlahouny, kterými se rozrůstá - nejlépe se využívá jako podrostová rostlina pod keře a stromy, na svahy a hůře přístupná místa.

Podobné produkty

 • Tužebník palmata ´Nana´ - Filipendula palmata 'Nana'
  Filipendula palmata 'Nana' Méně známá a nenáročná trvalka vhodná do polostínu, dorůstající výšky cca 40 cm. Má růžové květy, které se objevují od července do srpna. Pyšní se krásnou medovou vůní. Ideální do trvalkových zákonů, ale vynikne i jako solitéra. 
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:66003
 • Jahodník semperflorens 'Rugia' - Fragaria semperflorens 'Rugia'
  Fragaria semperflorens 'Rugia' Trvalka, která plodí štíhlé, voňavé jahůdky. Květenství je bílé, kvete od května. Dorůstá do výšky 20 cm. Vytváří hojné šlahouny, kterými se rozrůstá - nejlépe se využívá jako podrostová rostlina pod keře a stromy, na svahy a hůře přístupná místa.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2868
 • Tužebník obecný - Filipendula hexapetala
  Filipendula hexapetala Tužebník je vytrvalá rostlina, která dorůstá do výšky 30-80 cm. Pyšní se čistě bílými kvítky. Rostlina je vhodná do přírodních partií. Kvete od června do srpna. Ideální do každé zahrady.
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:2853
 • alex
  Fragaria vesca var. semperflorens 'Alexandria' syn. měsíční jahody. Dlouho-plodící trvalka, dorůstající do výšky 20 cm. Listy má zeleně vybarvené, trojčetné, pilovité. Nakvétá bílou barvou průběžně od dubna do listopadu - v tomto období také tvoří drobné, protáhlé plody červené...
  Dostupnost:Expedice jaro 2022 > 5 
  Kód:99387

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.